Slavia může závidět, policejní fotbal bude v televizi

Domácí
10. 8. 2007 22:00
bez popisku 18444
bez popisku 18444

Fauly obuškem, brankář spoutaný v policejních poutech nebo pořádná nakládačka. Tak si možná mnozí představují fotbal v podání policistů. V neděli však vypukne v Praze historicky první mistrovství světa ve fotbale policejních týmů a hrát se bude podle pravidel FIFA. Finálové utkání bude k vidění dokonce v televizi, na rozdíl od zápasů Slavie v předkolech Ligy mistrů. Jména prvních mistrů světa z řad světové policie se veřejnost dozví 18. srpna.

Pokud si chce někdo beztrestně zakřičet na policisty, nebo se jim třeba posmívat, nabízí se mu dobrá příležitost. Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky (UNITOP ČR) rozhodla uspořádat na území hlavního města mistrovství světa ve fotbale. O pohár se utkají týmy České republiky, Egypta, Demokratické republiky Kongo, Kuvajtu, Maďarska, Rumunska, Saúdské Arábie a Ruska. Koncetrace policistů na jednom místě tak bude patřit mezi největší v historii republiky, protože v hojném počtu přijdou fandit i kolegové českých reprezentantů.

„O účast na mistrovství se na některých kontinentech hrály kvalifikace, jako třeba v Africe nebo Asii, jinde se však pro malý zájem uskutečnit nepodařily,“ řekl Jan Haupt z pořádající organizace UNITOP. Haupt zdůraznil, že český tým rozhodně není složen z nějakých amatérů. „V mužstvu máme hráče na úrovni druhé a třetí fotbalové ligy, někteří dokonce hráli dříve ve fotbale nejvyšší soutěž,“ řekl. Místo běhu za zločinci tak budou čeští policisté prohánět míč a jejich příznivci jistě doufají, že se bude reprezentantům dařit lépe než v práci.

Lepší než Liga mistrů?

Finálové klání bude dokonce vysílat Česká televize na programu ČT4 Sport, takže k radosti pořadetelů bude turnaji ze strany České televize věnována větší pozornost než utkáním prvoligové Slavie v Lize mistrů. Zápas třetího předkola Ligy mistrů Slavia Praha vs. Ajax Amsterdam budou totiž diváci opět sledovat jen v podobě textových reportáží na internetu, protože klub a Česká televize se znovu nedokázaly na přenosu domluvit.

Policisté prý navíc vzali přípravu velmi vážně a pečlivě se připravovali, protože chtějí hrát finále a určitě se rádi uvidí v televizi. Podle Haupta má policejní výběr vlastní realizační tým, pravidelně trénuje a několikrát do roka má soustředění. Nezbývá než doufat, že to nestálo příliš velké peníze daňových poplatníků, které by však mohl uchlácholit neplacený vstup.

Program MS ve fotbale policejních týmů 
13. až 15. srpna - zápasy ve skupinách v areálu tréninkového centra Sparta Praha na Strahově. Začátek zápasů v 9.00.
17. srpna - zápasy o 6. až 8. místo a semifinále.
18. srpna - zápas o 3. a 4. místo, hrát se bude od 14.30 na stadionu E. Rošického na Strahově. Finálové utkání začne v 17.00, taktéž na stadionu E. Rošického na Strahově.

Foto: UNITOP ČR

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ