Sršni zaútočili v Praze na turisty, někteří skončili v nemocnici

Domácí
14. 9. 2019 17:50
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Sršni dnes odpoledne v Praze-Lysolajích pobodali asi dvě desítky lidí, sedm z nich skončilo v nemocnici. Hmyz pobodal lidi procházející po turistické stezce v přírodě. Řekl to mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Ondřej Franěk. Někdo podle něj asi vrazil nebo šlápl do sršního hnízda.

Sršni pobodali skupinku lidí, kteří kolem 15.30 procházeli po stezce. "Nakonec jsme do nemocnice transportovali sedm pacientů, z toho tři ve vážnějším stavu a čtyři spíše z preventivních důvodů," doplnil Franěk. Tři lidé ve vážnějším stavu měli podle záchranářů silnou alergickou reakci.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/umsiedlungen

Další čtení

Volby se podle očekávání uskuteční 9. a 10. října, o vyhlášení rozhodl prezident

Domácí
26. 6. 2026

Ostravský soud propustil karvinského primátora Wolfa, návrhu na vazbu nevyhověl

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Tropické teploty mění návyky konzumentů, roste zájem o nealko pivo a pivní mixy

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ