
Mluvčí distribuční služby plynárenské společnosti RWE Jiří Bezděk předpokládá, že plynaři dnes připojí stovky míst v Chotyni, Chrastavě a Hrádku nad Nisou. Přes tisícovku odběratelů v Hrádku nad Nisou, Chrastavě, Bílém Kostele, Raspenavě a České Lípě připojili už v úterý. V Chrastavě má plyn už i místní teplárna.
ČTĚTE TAKÉ: Záplavy mají pět obětí, škody se odhadují na dvě miliardy
Hřensko: Ohřáli jsme si koleno a čekali, co voda udělá

ČEZ od dnešního poledne zrušil kalamitní stav v okresech Děčín a Česká Lípa, který byl v oblasti vyhlášen od soboty. Vážná situace zůstává na Liberecku. Ačkoli v mnoha lokalitách elektřina proudí, ti, co mají vlhké domy, jsou stále bez ní.
PSALI JSME: ČEZ žaluje praktiky alternativních prodejců elektřiny
Společnost podle mluvčí pro severní Čechy Soni Holingerové proto takto postiženým lidem nabízí zdarma prohlídku. Odborník při ní určí, zda je možné a hlavně bezpečné dům k síti připojit. Holingerová rovněž uvedla, že ve čtvrtek se vydají desítky dobrovolníků - zaměstnanců ČEZ také na pomoc lidem do Frýdlantu, který povodeň zasáhla.
Foto: Karel Šanda