Stropnického zastavila mlha. Za vojáky do Maďarska se nedostal

Domácí
3. 11. 2015 10:19
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO).
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Ministr obrany Martin Stropnický zrušil svou úterní cestu za českými vojáky, kteří pomáhají Maďarsku ve zvládání migrační krize. V návštěvě mu zabránila mlha v místě přistání. Ministerstvo nyní bude hledat náhradní termín, řekli novinářům na pražském vojenském letišti Kbely zástupci ministerstva a armády.

Delegace, ve které měl být kromě Stropnického také náčelník generálního štábu Josef Bečvář, měla z Prahy odletět před 7.30. Ani po dvou hodinách ale z Maďarska nepřišly příznivé zprávy o změně počasí. "V současné době panují neletové podmínky. Nejme schopni vás tam bezpečně dostat," odůvodnil rozhodnutí velitel kbelské základny David Klement. Podle mluvčího ministerstva Petra Medka by se cesta měla uskutečnit v náhradním termínu.

Maďarsku, které bylo před postavením hraničního plotu jednou z hlavních vstupních bran pro uprchlíky do Evropské unie, Česko vypomohlo 20 vojáky a 50 policisty. Vojáci do země dorazili před třemi týdny s nákladními automobily, ženijním strojem a polními kuchyněmi. Na místě by měli být asi do poloviny prosince. Čeští vojáci působí na základně Hódmezövásárhely asi 40 kilometrů od maďarsko-srbských hranic. Stropnický a Bečvář měli kromě základny navštívit i migrační tranzitní zónu na přechodu Röszke na hranicích se Srbskem.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

U Prahy hoří soustava hal. Požár potrvá asi do rána. Škoda až 120 milionů

Domácí
22. 10. 2025
Demonstrace Zachraňme ministerstvo životního prostředí, 22. října 2025, náměstí Svobody, Brno. Organizátoři chtějí upozornit na to, že ministrem musí být člověk, který rozumí vědě a bere ochranu přírody vážně. Možný kandidát na ministra Petr Macinka (Motoristé) je podle nich nevhodný.

Tisícovka lidí na náměstí v Brně protestovala proti ministerským ambicím Macinky

Domácí
22. 10. 2025
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura hovoří s novináři při příchodu na programové jednání ANO, SPD a Motoristů.

ANO, SPD a Motoristé se shodli na zásadní revizi inkluze ve školství

Domácí
22. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ