Topolánek navrhne <span>platit školné</span>

Domácí
9. 1. 2008 08:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoPremiér Mirek Topolánek chce, aby si studenti začali ještě za této vlády připlácet za vzdělání na veřejných vysokých školách. Navrhne odložené školné, které lidé začínají splácet až ve chvíli, kdy jejich příjmy dosáhnou určité úrovně. Informaci přinesly středeční Hospodářské noviny.

"Programové prohlášení jasně říká, že zahájíme diskusi o odložené platbě, což tímto činím. Přičemž nikde není řečeno, že nutně musí zůstat pouze u diskuse a že už nedojde k realizaci," sdělil premiér. Podle něj je prokázáno, že odložené školné není bariérou na cestě ke vzdělání, ale právě naopak. Topolánek plánuje zavést studentské půjčky, rozšířit stipendia a podpořit spoření na vzdělání.

Se školným souhlasí i vedení lidovců. Zelení sice před volbami slíbili, že na veřejných vysokých školách se platit nebude, ale už exministryně školství Dana Kuchtová uvedla, že si zavedení školného dokáže představit. Proti jsou naopak sociální demokraté.

Ilustrační foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Požár průmyslové haly v Žebráku na Berounsku, 14. srpna 2023

Výběr rozsáhlých požárů v průmyslových objektech za posledních pět let

Domácí
6. 12. 2025

Ve Strašnicích hořel v noci pneuservis s veterány, škoda 200 milionů Kč

Domácí
6. 12. 2025
ilustrační foto

Do Česka dorazilo betlémské světlo. Skauti ho přivezli ve třech svítilnách

Domácí
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV