Tunisko otevře většinu hotelů. Češi ho berou útokem

Domácí
3. 8. 2020 14:24
Tunisko.
Tunisko.

O dovolenou v Tunisku, které Česko ode dneška zařadilo na seznam bezpečných zemí, mají Češi podle cestovních kanceláří velký zájem. Například CK Exim Tours přes víkend zaznamenala stovky nových rezervací, sdělil ČTK obchodní ředitel a mluvčí CK Petr Kostka. Výrazný nárůst prodejů hlásí také CK Blue Style. Většina hotelů bude podle prodejců otevřena, navíc někteří hoteliéři podle mluvčího CK Fischer Jana Bezděka mají zvýhodněné nabídky, ceny tak mohou být až o pětinu nižší. Kvůli zamezení šíření koronaviru budou hotely, restaurace i vozy používané k transferu naplněny jen na 50 procent. Vyplývá to z aktuální ankety mezi prodejci zájezdů.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) oznámil informaci o zařazení Tuniska na seznam bezpečných zemí ve čtvrtek. CK od pátku zahájily prodej zájezdů do této destinace, kdy první lety jsou plánované na 15. srpna. "Země je připravená na obnovení letů i na nové turisty. Cestovatelé po příletu pouze vyplní jednoduchý formulář. Žádný test není vyžadován," uvedl Kostka. Formulář mohou lidé podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové vyplnit také online ještě v ČR, až budou znát sedadlo v letadle.

"Nabídka hotelů je téměř identická jako v loňské sezoně, zavřené zůstaly pouze jednotky hotelů. Ceny jsou ve srovnání s předešlými sezonami přibližně o 15 až 20 procent nižší, protože hoteliéři přicházejí se zvýhodněnými nabídkami, aby přilákali klienty," řekl Bezděk.

Bezpečnostní opatření

CK Blue Style podle mluvčí Jany Ondrejechové nyní zajišťuje konečný výběr hotelů. Všechny, které se letos otevřou, podle ní musí splnit nejvyšší požadavky bezpečnosti dané protokolem s názvem Ready and Safe. "Podle informací, které máme, otevřelo v Tunisku v této chvíli okolo 80 procent hotelů," uvedla. Ceny se Blue Style podle mluvčí snaží udržet na cenách srovnatelných s tzv. first minute zájezdy.

Tunisko by Čechům podle CK mohlo nahradit zatím nedostupné zájezdy do Egypta a Turecka. Český statistický úřad má poslední údaje o delším pobytu Čechů v Tunisku z roku 2014, kdy tam odjelo 77 000 tuzemských cestovatelů.

Češi mohou nyní bez omezení cestovat do všech států Evropské unie kromě Rumunska. Při návratu z něj se musejí prokázat negativním testem na covid-19. Tuto podmínku musejí splnit také při návratu z Černé Hory a Srbska. Mezi bezpečné země mimo Evropu česká vláda od 1. července zahrnula Thajsko, Kanadu, Austrálii, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Koreu.

Autor: ČTK Foto: , Depositphoto/nilaya

Další čtení

V Čeladné se zřítil strop hotelu, tři lidé zraněni, nikdo nezůstal pod sutinami

Domácí
9. 5. 2025

ČR si připomněla konec 2. světové války, prezident mluvil i o válce na Ukrajině

Domácí
8. 5. 2025

V olomoucké zoo se narodilo šest kolouchů vzácného jelena siky vietnamského

Domácí
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ