Turistka v Českém Švýcarsku fotila a zřítila se, je těžce zraněná

Domácí
3. 4. 2016 19:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dvakrát vyjížděli v neděli odpoledne záchranáři na Děčínsku do skal Českého Švýcarska. Při pádu se tam zranila 25letá žena a také horolezec. Oba skončili s vážným zraněním v nemocnici. 

Z Drážďanské vyhlídky na Děčínském Sněžníku se odpoledne zřítila mladá turistka. "Chtěla si něco vyfotit, bohužel jí sklouzla noha a ona se zřítila z výšky zhruba deseti metrů. Byla následně s vážným zraněním letecky transportována do nemocnice," popsala nehodu severočeská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Zhruba ve stejnou dobu vyjížděli záchranáři také k pádu ze skály na Belvederu na Labské stráni. Vážně se tam zranil horolezec. "I jeho vrtulník převezl do nemocnice," řekl operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Problém, který se nevyplácí: Odchody padesátníků z trhu práce zatěžují státní kasu

Domácí
13. 6. 2026
ilustrační obrázek

84 let od vyhlazení Lidic. Pamětníci a politici varují před zapomínáním

Domácí
13. 6. 2026

Větrný park u Hrádku nad Nisou na Liberecku dnes pořádá Den otevřených dveří

Domácí
13. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ