U Kvildy dnes ráno naměřili minus 10,1 stupně Celsia

Domácí
6. 5. 2020 07:31
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

U Jezerní slatě poblíž šumavské Kvildy meteorologové naměřili ve středu ráno minus 10,1 stupně. Mrzlo také na dalších místech Jihočeského kraje. Meteorologové předpokládají, že podobné hodnoty mohou být i ve čtvrtek ráno, řekla ČTK Eva Plášilová z českobudějovické pobočky hydrometeorologického ústavu.

Například stanice Hliniště na Prachaticku zaznamenala ve středu hodnotu minus 7,1 stupně Celsia. "Nejtepleji bylo v Temelíně, kde jsme naměřili plus 2,1 stupně. Na ostatních místech byly teploty kolem nuly, nebo mírně mrzlo," uvedla.

Dodala, že podobné hodnoty nejsou na začátku května zcela výjimečné. Hlavně na Šumavě někdy mrzne i v letních měsících. Podle předpovědi bude ve středu přes den na jihu Čech 12 až 15 stupňů Celsia.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Pancer Václav

Další čtení

ilustrační obrázek

Vejce zdražují a zlevnění se nečeká, varují drůbežáři i obchodníci

Domácí
8. 3. 2026
ilustrační obrázek

Desítky lidí vynesly tibetskou vlajku na Sněžku, akce připomněla okupaci Tibetu

Domácí
7. 3. 2026
ilustrační obrázek

Více topných dní zvýšilo spotřebu paliva, ceny pelet v zimě stouply až o pětinu

Domácí
7. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ