U Loun bourala dodávka, našli v ní 21 cizinců. Uprchlíků?

Domácí
15. 7. 2015 14:43
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Mezi Dobroměřicemi a Lenešicemi na Lounsku havarovala ráno dodávka plná cizinců, pravděpodobně uprchlíků. Tři lidé skočili s vážným zraněním v nemocnici. Cizinecká policie teď podle ní zjišťuje, odkud cizinci pocházejí.

Dodávka narazila do sloupu veřejného osvětlení. Podle krajské policejní mluvčí Šárky Poláčkové v ní bylo 21 cizinců. Část z nich policisté převezli rovnou na služebnu. "Část cizinců byla převezena do okolních nemocnic na ošetření a poté rovněž eskortována na služebnu cizinecké policie. V nemocnici zůstali hospitalizováni tři cizinci s vážnějšími zraněními," řekla Poláčková.

Odkud cizinci pocházejí a zda jde skutečně o uprchlíky, policisté zjišťují. "O dalším postupu bude rozhodnuto na základě výsledku šetření a provedených výslechů," doplnila Poláčková s tím, že příčinu nehody zjišťuje dopravní policie.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Andrej Babiš

TI vyzvala Babiše zveřejnit stanovy svěřenského fondu. Babiš: Jste zkorumpovaní!

Domácí
29. 1. 2026
Andrej Babiš

Babiš nezvažuje odvolání Macinky. Spolupracuje prý výborně

Domácí
29. 1. 2026
ilustrační obrázek

Sníh a mráz znovu udeřil. Meteorologové varují před komplikacemi v dopravě

Domácí
Aktualizováno: 29. 1. 2026 08:48

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ