USA v Česku nevybudují středisko varování proti raketám

Domácí
15. 6. 2011 12:22
Radar (ilustrační foto).
Radar (ilustrační foto).

V Praze nebude středisko včasného varování, jež mělo vyhodnocovat data z protiraketového "deštníku" USA. Češi budou hledat jiný způsob zapojení do projektu. Ministr obrany Alexandr Vondra to řekl po jednání s náměstkem ministra obrany USA Williamem Lynnem.

Středisko mělo v amerických plánech nahradit záměr administrativy předchozího amerického prezidenta George Bushe, jímž bylo postavit na českém území radar zapojený do systému protiraketové obrany. Podle Vondry USA nyní své záměry opět přehodnotily a systém bude zapojen do struktury NATO.

Autor: ČTK Foto: Jan Zatorsky

Další čtení

Ondřej Prokop

Pražští radní odvolali Prokopa z dozorčí rady dopravního podniku

Domácí
22. 6. 2026

Soud uložil advokátce a její dceři za zpronevěru peněz klientů sedm a 5,5 roku

Domácí
22. 6. 2026

Dělníci u hlavního nádraží v Brně našli leteckou pumu, stovky evakuovaných

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ