V Brně <span>shořela hala</span> společnosti, která drtí odpady

Domácí
25. 11. 2009 09:21
Cvičení hasičů v Bohumíně.
Cvičení hasičů v Bohumíně.

Cvičení hasičů v Bohumíně.

V Brně-Líšni vyhořela ráno hala společnosti ASA, která se zabývá likvidací odpadů. Nikdo nebyl zraněn. Škoda se odhaduje na 1,5 milionu korun. Plameny vyšlehly patrně kvůli technické závadě na drtiči průmyslového odpadu.

Z haly stoupal hustý dým, který mohli sledovat lidé z Líšně a sousedních Vinohrad.Mluvčí jihomoravského hasičského sboru Jaroslav Haid uvedl, že vzhledem k dobrým rozptylovým podmínkám událost neměla dopad na obyvatelstvo.

ČTĚTE TAKÉ: Skládka u Želče dále hoří. Likvidace ohně potrvá dny

Objekt skladů ASA, který zachvátil požár.

V zařízení, které drtí spalitelný odpad,  tedy plasty, textilie, dřevo a papír, se část materiálu vznítila a pak se po dopravníkovém pásu dostala do haly, kde se drť skladuje. Bylo v ní asi tisíc metrů krychlových drtě a nákladní auto. Vozidlu ohořela plachta, ale podařilo se ho zachránit. Požár byl ohlášen ráno před osmou hodinou. Do dvaceti minut dostalo devět hasičských jednotek plameny pod kontrolu a zabránily tak šíření ohně.

Celé dopoledne bude bagr vyvážet z haly drť. Hasiči ji dohašují. Drť prodává ASA jako palivo do cementáren. 

ASA patří k největším evropským firmám zabývajícím se nakládáním s odpady. V České republice působí od roku 1992. Její pracovníci zajišťují likvidaci odpadu pro téměř 1,2 milionu jejích obyvatel.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Politico: Babiš podniká také s umělým oplodněním, spodním prádlem a květinami

Domácí
28. 2. 2026

Podvodné textové zprávy vyzývají k platbě pokuty za jízdu bez dálniční známky

Domácí
27. 2. 2026
ilustrační foto

Počasí lámalo mnohde rekordy. Takhle teplo nebylo už 30 let

Domácí
27. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ