V Černošicích odvolali druhý stupeň povodňové aktivity

Domácí
3. 1. 2011 11:18
V Černošicích odvolali druhý stupeň povodňové aktivity (ilustrační záběr).
V Černošicích odvolali druhý stupeň povodňové aktivity (ilustrační záběr).

V Černošicích u Prahy dnes ráno odvolali druhý stupeň povodňové aktivity na řece Berounce, kterou nadále blokují ledové kry, kvůli nimž se zvedla vodní hladina. Hladina řeky přes noc poklesla a její koryto je stále ze dvou třetin zamrzlé. Místní hasiči a strážníci proto budou situaci sledovat, řekla místostarostka Daniela Göttelová (Věci černošické).

Podle Göttelové se přes noc v ledové bariéře vytvořilo místo, kudy voda protéká a situace se opět stabilizovala. "Zrušili jsme druhý stupeň povodňové aktivity. Koryto řeky je nadále zúžené a zamrzlé ze dvou třetin. Hrozí, že opět bude mrznout, a tak situaci budeme nadále sledovat," popsala místostarostka.

Ledová bariéra o délce přibližně 400 metrů se vytvořila v pátek odpoledne mezi jezem Mokropsy a ulicí Ke hřišti. Voda nad touto bariérou stoupla zhruba o metr a pulzovala. Podle vedení města bylo dosaženo hodnot, které odpovídají druhému stupni povodňové aktivity. Povodňová komise proto vyhlásila stav pohotovosti.

Podobné problémy byly v Černošicích i v lednu. Vytvořily se tam tehdy tři bariéry - nad černošickou lávkou, na úrovni Říční ulice a u hřiště v Mokropsích. I tehdy na situaci dohlíželi hasiči a pracovníci Povodí Vltavy.

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Na dělníka u Prahy spadla zeď. Byl na místě mrtvý

Domácí
22. 10. 2025
ilustrační foto

Patnáctiletý vrah je ve vazbě. I z obav, aby nezabíjel znovu

Domácí
Aktualizováno: 22. 10. 2025 11:35
ilustrační foto

Nový trik podvodníků. Používají jména skutečných policistů

Domácí
22. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ