V Česku padaly mrazivé rekordy. Bylo až minus dvanáct stupňů

Domácí
4. 5. 2011 10:05
Májový sníh překvapil například v Trutnově.
Májový sníh překvapil například v Trutnově.

Ledoví muži sice ještě své svátky neoslavili, ale mrazivé počasí už do České republiky dorazilo. Nezvykle nízké teploty překvapily na horách, kde padaly desetiletí staré teplotní rekordy, ale i v nížinách. Například v pražské Ruzyni ve středu ráno naměřili meteorologové -2,3 stupně Celsia.

"Teplotní rekord padl v osadě Jizerka, kde bylo -12,6 stupně. Nezvykle chladno bylo i v níže položeném Adršpachu, tam jsme naměřili -8,9 stupně," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ náměstek ředitele Českého hydrometeorologického ústavu Radim Tolasz.

Nízké teploty s sebou na horách přinesly i sníh. Sypače vyjely na silnici z Liberce na Ještěd či do okolí Rokytnice nad Jizerou. V Krkonoších v úterý napadlo asi čtvrt metru sněhu, ten ale postupně odtával. Silničáři řidičům radí, aby v horských oblastech kvůli náledí jezdili opatrně.

Chladné počasí a teploty kolem nuly jsou pro začátek května obvyklé, i když se v posledních letech neochlazuje příliš často. "Nízké teploty okolo -5 stupňů Celsia, které nás v úterý a středu překvapily, však už tak časté nejsou," podotkl Tolasz.

Ve středu by mělo být jasno až polojasno, odpolední teploty do 14 stupňů Celsia. Ranní mrazíky přijdou i ve čtvrtek a v pátek, postupně se však má oteplovat. Víkendové odpolední teploty se už přiblíží ke dvacítce.

Autor: - vor -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Evropská komise zasahuje: porno weby nedostatečně chrání děti

Domácí
26. 3. 2026
ilustrační obrázek

Ceny plynu vzrostly o 50 procent. Čeští dodavatelé začínají zdražovat

Domácí
Aktualizováno: 26. 3. 2026 12:39
ilustrační obrázek

Sokoli v Moravském krasu sedí na vejcích, cesta k jeskyni je uzavřena

Domácí
26. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ