V Česku se vraždí více než loni. Nejnebezpečnější je Praha

Domácí
4. 8. 2012 14:56
Počet vražd v ČR se zvýšil.
Počet vražd v ČR se zvýšil.

Kriminalisté vyšetřovali v Česku během prvních šesti měsíců letošního roku 99 vražd, což je o 14 více než ve stejném období loni. V roce 2009 a 2010 bylo za pololetí zavražděno 87, respektive 86 lidí. Vyplývá to z policejních statistik zveřejněných na internetových stránkách.

Devatenáct místo loňských 12 vražd museli řešit pražští policisté, o dvě více vyšetřují také středočeští kriminalisté. Naopak na Vysočině se letos policisté zabývají oproti loňským čtyřem vraždám či pokusům o ně pouze dvěma. Dlouhodobě však jejich počet klesá. V roce 2008 bylo zabito celkem 202 lidí, předloni a loni shodně 173. Policii se daří odhalit přibližně devět z deseti vrahů.

Kriminalisté se například stále snaží objasnit dvojnásobnou vraždu, která se stala v první polovině července v Tymákově na Plzeňsku, kde mrtvé manžele v rodinném domku našel jejich syn.

Za pololetí se celkový počet trestných činů snížil o tři procenta na zhruba 157 tisíc skutků. Mírně se zvýšila objasněnost, která se nyní pohybuje přes 37 procent. Podle statistik meziročně ubyl počet násilných, majetkových i hospodářských trestných činů, mravnostních deliktů policie evidovala stejný počet jako loni. Policisté řešili například o 1700 krádeží vloupáním a 1800 krádeží prostých méně.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Více než polovina klientů záchytných stanic poplatky neplatí, provoz zachraňují dotace

Domácí
8. 5. 2026
ilustrační obrázek

Labská přehrada dostane generálku: povodně z roku 2024 zanechaly za sebou tisíce tun nánosů

Domácí
8. 5. 2026
Valdštejnský palác, Rytířská síň

Sněmovna i Senát tradičně zpřístupní svá sídla veřejnosti

Domácí
8. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ