V Krkonoších zemřel lyžař, jde o první oběť letošní sezony

Domácí
23. 12. 2012 10:39
Muže už nemohla zachránit ani horská služba (ilustrační foto).
Muže už nemohla zachránit ani horská služba (ilustrační foto).

Policie vyšetřuje sobotní smrt lyžaře na svahu Černé hory v Janských Lázních. Muž se stal první obětí začínající lyžařské sezony.

Ležícího třiačtyřicetiletého muže si všimli lyžaři, kteří mu poskytli první pomoc a přivolali horskou službu. "Oživovala ho, ale přes veškerou snahu muž na sjezdovce zemřel," uvedla Iva Kormošová z královéhradecké policie. Následně na místo dorazili kriminalisté, kteří prověřují okolnosti úmrtí. "Zda muž zemřel na následky pádu, nebo z jiných důvodů, určí až nařízená zdravotní pitva," uvedla mluvčí. Policie také žádá případné svědky neštěstí, aby se přihlásili na lince 158.

V Krkonoších zasahují záchranáři u smrtelných zranění lyžařů každý rok, například letos v únoru zemřel lyžař po třicetimetrovém pádu ze srázu do potoka v okolí Richterových bud.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Zlato už nebude anonymní. EU zostří dohled nad majetkem lidí

Domácí
5. 2. 2026
ilustrační foto

Česko bude čelit „horkým vlnám“. Dříve neznámým. Riziko pro lidi i zemědělství

Domácí
Aktualizováno: 5. 2. 2026 13:58
ilustrační foto

Vědci a lékaři se spojili proti bílému osvětlení. Škodí všemu a všem

Domácí
5. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ