Ve vyškovském babyboxu našli novorozeného chlapečka

Domácí
2. 3. 2015 19:22
Do vyškovského babyboxu někdo odložil novorozeného chlapečka (ilustrační foto).
Do vyškovského babyboxu někdo odložil novorozeného chlapečka (ilustrační foto).

Do babyboxu ve Vyškově někdo v pondělí odložil novorozeného chlapce. Je čtvrtým odloženým dítětem do babyboxu v letošním roce a 116. celkem. 

"Chlapeček je čtvrtým letošním děťátkem, druhým vyškovským, 46. klukem proti 70 holčičkám. Je zcela zdravý a pojmenoval jsem ho Dominik," uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Za více než deset let vzniklo v zemi 63 babyboxů. Lidé do nich zatím umístili 116 dětí. Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání a ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní zdravotnický personál.

Babybox se aktuálně montuje ve Znojmě, další chce Hess zřídit v Břeclavi. Podle ředitelky břeclavské nemocnice Janky Bambasové však není jeho instalace možná. Důvodem je stavební uspořádání nemocnice.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Eret Petr

Další čtení

Před deseti lety zahynulo po nehodě u Rousínova na Vyškovsku celkem šest lidí

Domácí
17. 9. 2025

Středoškoláci si dnes a ve čtvrtek vyzkouší nanečisto volby do Sněmovny

Domácí
Aktualizováno: 17. 9. 2025 02:11

Odbornice: Existuje riziko, že lidé podlehnou iluzi umělé inteligence

Domácí
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ