Věci veřejné bez peněz? Propouštějí své zaměstnance

Domácí
27. 4. 2012 18:13
Radek John, Kateřina Klasnová a Petr Skokan.
Radek John, Kateřina Klasnová a Petr Skokan.

Hned patnáct lidí z centrály Věcí veřejných dostalo výpověď nebo samo končí. Po šéfovi analytiků Kamilu Papežovi, který dal minulý týden na minutu výpověď, a rozvázání smlouvy s mluvčím Pavlem Reichardem jde o další citelné oslabení zázemí nejmenší parlamentní strany. Skončit nyní musí celé PR oddělení, propouští se i IT a u analytiků. Špitá se o tom, že partaj nemá prostředky, ale oficiálně se mluví o restrukturalizaci.

"Bylo mi oznámeno, že budeme muset skončit. Žádná další vysvětlení nenásledovala," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ jedna z pracovnic PR oddělení, jehož se propouštění týká plošně. Další vyhazovy následují třeba i mezi pracovníky zajišťující informační technologie nebo zaměstnanci volebního týmu.

Z centrály Věcí veřejných ve Štefánikově ulici mizí také šéf analytického oddělení Kamil Papež, který sám bouchnul klíči na stůl. Poroučet se už před deseti dny musel mluvčí partaje Pavel Reichard. O tom, že se nerozcházel se svým klientem zcela v dobrém, svědčí i jeho poslední e-mail médiím. "Děkuji za spolupráci a trpělivost, protože mnohdy nebyla ze strany mého klienta jednoduchá," napsal Reichard ve svém posledním prohlášení.

Nová mluvčí VV Šárka Janouchová snižování počtu zaměstnanců ve stranické centrále potvrdila. "Centrála skutečně zeštihluje. O restrukturalizaci rozhodlo předsednictvo a souvisí i s přechodem VV do opozice, snížením počtu poslanců a koncem vládní agendy," objasnila.

Autor: - kož -, - kak -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Virtuální brýle místo učebnic: Středoškoláci se učí zachraňovat životy pomocí VR

Domácí
20. 4. 2026
ilustrační foto

Člena rybářské stráže nabral rybář na kapotu auta. Už ho dopadli

Domácí
20. 4. 2026
ilustrační foto

Soud projednává další Feriho znásilnění. Hrozí mu až deset let

Domácí
20. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ