Vlak se srazil se stádem koní, provoz zastaven

Domácí
29. 10. 2012 08:45
Na Příbramsku se střetl osobní vlak se stádem koní (ilustrační foto).
Na Příbramsku se střetl osobní vlak se stádem koní (ilustrační foto).

U Bratkovic na Příbramsku se v pondělí ráno střetl osobní vlak se stádem koní. Tři zvířata zůstala sražena na kolejích, na místo přijel veterinář. Na železniční trati Jince-Bratkovice byl přes dvě hodiny přerušen provoz, v úseku jezdila náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala po půl sedmé na polovině trasy mezi Bratkovicemi a Čenkovem. Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková uvedla, že vlak jednoho koně usmrtil a dva zranil. "V 8.00 přijela na místo policie a přivezla veterináře, který oba zraněné koně utratil," dodala. Provoz byl obnoven před devátou hodinou.

Podle Drápala nebyl nikdo z lidí zraněn a vlak při střetu nevykolejil. Škoda na vlaku byla odhadnuta na 50 tisíc korun a na koních na 200 tisíc Kč. "Snažíme se zjistit, jakým způsobem se tam koně dostali, jestli měli vedle pastvu nebo se třeba splašili a utekli," dodal Drápal.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Každé čtvrté zkontrolované vozidlo mělo závadu. Inspekce bije na poplach

Domácí
27. 4. 2026
ilustrační obrázek

Vysokorychlostní železnice? Česko zatím jede na slepé koleji, tvrdí NKÚ

Domácí
27. 4. 2026
ilustrační obrázek

Týden v Česku bude slunečný a bez srážek, o víkendu může být i 25 stupňů

Domácí
27. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ