Schwarzenberg má senátní výsledek TOP09/STAN za úspěch

Domácí
20. 10. 2012 17:10
Karel Schwarzenberg je s výsledky voleb spokojený.
Karel Schwarzenberg je s výsledky voleb spokojený.

Výsledek TOP 09/STAN v senátních volbách je úspěchem, míní předseda Karel Schwarzenberg. Strana získala dvě senátorská křesla, obě v duelu s ODS. Do horní komory se dostali Jiří Šesták z Českých Budějovic a Luděk Jeništa na Benešovsku. Šesták ve svém volebním obvodě porazil Jana Zahradníka, když získal 55 procent hlasů. Stejným výsledkem Jeništa porazil Karla Šebka. TOP 09 spolu se Starosty a nezávislými budou teď mít celkem čtyři senátory.

"V Senátu bych se chtěl věnovat hlavně tématům, která budou ovlivňovat práci a život v obcích a městech. To je moje parketa už vzhledem k desetileté práci starosty města," řekl Jeništa. Uvedl, že by se rád zaměřil na problematiku čerpání dotací z Evropské unie. "Jsem přesvědčen, že by to nemělo být tak chaotické," upřesnil. Dotačních programů by mělo radikálně ubýt a měly by být více zaměřeny na oblasti, která města opravdu pálí, dodal Jeništa.

Jednou z Šestákových priorit je vyřešení dopravní situace na Českobudějovicku. Rád by napomohl dostavbě dálnice D3 a obchvatu Českých Budějovic. Na celostátní úrovni chce pracovat ve výboru pro kulturu a vzdělání. "Myslím si, že tam je hodně témat, která mohu nějak fundovaně obsáhnout a přispět k řešení," řekl Šesták. Kultura je podle něj v současnosti odsunuta na okraj zájmu politiků.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Výbuch tlakové lahve ve Vysokém Mýtě vážně zranil jednoho člověka

Domácí
5. 6. 2026
Barbora Urbanová

Poslanci zvolili nominantku STAN Urbanovou místopředsedkyní Sněmovny

Domácí
5. 6. 2026
Eva Kostolanská

Novou ombudsmankou se stane Kostolanská, nahradí Křečka

Domácí
5. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ