Další přeběhlík z ODS k Bobošíkové: exstarosta Třebíče

Domácí
30. 9. 2013 10:10
Starosta Třebíče Ivo Uher (vlevo) a první místostarosta Miloš Mašek.
Starosta Třebíče Ivo Uher (vlevo) a první místostarosta Miloš Mašek.

Bývalý starosta Třebíče Ivo Uher odešel z ODS do bloku Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru. Společně s ním změnila stranickou příslušnost také někdejší předsedkyně třebíčské organizace ODS Simona Kafoňková. Uher se živí jako obchodní manažer, Kafoňková je tajemnicí okresní lékařské komory. Informaci přinesl deník MF Dnes.

Uher se stal starostou v roce 2006, kdy ODS v Třebíči vyhrála volby. Jako jednička kandidátky dostal 2796 preferenčních hlasů. V prosinci 2007 čelil snaze o odvolání vedení města. Lidé zvonili před radnicí klíči a vyčítali vedení města neprůhlednou politiku a arogantní chování.

Pobouřilo je také napadení televizního štábu natáčejícího jednání zastupitelstva místostarostou Milošem Maškem. Vedení radnice tehdy obvinilo svého mluvčího, že je o přítomnosti televize neinformoval, a potrestalo ho pokutou. Mluvčí nakonec přišel o práci, uvádí list.

V roce 2010 ODS s Uhrem v čele v komunálních volbách propadla. Se ziskem osmi procent hlasů obsadila až šesté místo.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Výstraha před velmi silnými bouřkami: Hrozí kroupy, vítr až 90 km/h i zatopené sklepy

Domácí
28. 8. 2026
ilustrační obrázek

Za 40 korun k lékaři i na úřad. V Napajedlech začne jezdit senior taxi

Domácí
28. 8. 2026

MZV si kvůli výhrůžce Radiu Farda předvolalo íránského velvyslance

Domácí
27. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ