Lidé mají poslední možnost vyřídit si voličský průkaz

Domácí
23. 10. 2013 07:12
Ministerstvo nechalo vytisknout 110 tisíc průkazů (lustrační foto).
Ministerstvo nechalo vytisknout 110 tisíc průkazů (lustrační foto).

Lidé mají ve středu poslední příležitost, aby si na obecní úřad zašli pro voličský průkaz, pokud budou chtít vybírat poslance mimo svou domovskou obec. Čas na to mají do 16.00. Na rozdíl od písemné žádosti budou potřebovat jen doklad totožnosti.

O voličské průkazy ve velkých městech požádaly do konce minulého týdne až tisíce lidí. Vyšší zájem než obvykle zaznamenaly radnice v Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích nebo v Mladé Boleslavi. Ministerstvo vnitra na základě zkušeností z prezidentských voleb nechalo vytisknout 110 tisíc průkazů.

Využít je budou moci využít zejména ti, kdo o prodlouženém víkendu vyrazí na dovolenou či za příbuznými. Na poslední říjnový víkend totiž navazuje pondělní státní svátek a poté ještě dvoudenní podzimní prázdniny. S průkazy bude možné volit poslance i na ambasádách v cizině. Pokud lidé budou hlasovat za hranicemi svého kraje, budou si muset vybrat poslance z regionu, v němž volební místnost navštíví.

Strany mají ve středu poslední příležitost k tomu, aby případně některé své kandidáty stáhly. Stejně tak kandidáti mohou svou kandidaturu ještě odvolat. Před minulými volbami před třemi lety se to týkalo tří desítek adeptů na poslance, letos zatím podle volebního webu jen jednoho.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Zákazníci E.ON s fixací mají jistotu, i když ceny energií rostou

Domácí
1. 4. 2026
ilustrační foto

Mladík podřízl svého psa a nechal ho uvázaného v lese. Dostal 4 roky

Domácí
Aktualizováno: 1. 4. 2026 14:07
ilustrační obrázek

Chemik vyrobil za dva dny 50 kilo drog. Teď mu hrozí až 18 let vězení

Domácí
1. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ