S převahou byl do Senátu zvolen i hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas. A to navzdory tomu, že dosud věrohodně nevysvětlil, z jakých prostředků staví penzion odhadem za dvacet milionů korun v Ludvíkově na Bruntálsku.
Palas se v obvodu Bruntál utkal s Jiřím Žákem z ODS. Zatímco ten od voličů dostal jen 37,43 procenta hlasů, Palas získal 62,56 procenta. Jak toho docílil? Jak si dokázal získat důvěru lidí navzdory tomu, že nevysvětlil své majetkové poměry? Na to on-line deníku TÝDEN.CZ moravskoslezský hejtman neodpověděl. "Prosím," ohlásil se jen rozjařeným hlasem do telefonu. Když zjistil, kdo mu volá, zavěsil. Na SMS zprávu už nereagoval.
Na obří novostavbu vyrůstající v Ludvíkově upozornil časopis TÝDEN. Palas k její stavbě v minulosti pouze uvedl, že si na ni s manželkou vydělal. "Měl jsem slušný příjem. Moje žena, která provozuje dvě zubní ordinace a zaměstnává včetně sebe tři stomatology, vydělává ještě víc než já," řekl a dodal: "Pokud já jsem vydělal za dvacet let dvacet milionů, tak moje žena výrazně víc." Zda tomu tak ve skutečnosti bylo, zatím ale nikomu věrohodně nedoložil.
V reakci na hejtmanova slova se proto TÝDEN pokusil zmapovat "politické" příjmy Palase. A z údajů ministerstva zemědělství a parlamentu vyšlo najevo, že si zmíněnou částku vydělat nemohl. Mimo jiné i proto, že v roce 2002 přiznával, že na účtu má dvě stě tisíc. Během své následné kariéry mohl Palas našetřit maximálně 5,7 milionu korun. A to by ještě nesměl nic utratit.
Palase ovšem nějaké vysvětlování původu peněz na výstavbu vůbec netrápilo. Byl přesvědčen, že celá záležitost byla proti němu vedena zcela účelově, aby jej poškodila před senátními volbami.
V souvislosti s výstavbou penzionu přitom ale znovu ožily otázky, zda si jej Palas nestaví z peněz, které údajně získal jako odměnu za své někdejší rozhodnutí "přihrát" kontroverznímu podnikateli Tomáši Pitrovi potravinářsko-chemický gigant Setuzu, což hejtman odmítá. Důkaz, že tomu tak nebylo, ale nikomu nedal. Zvolením do Senátu získal nyní Palas i imunitu.