Češka fingovala sňatek, do vězení jde těhotná

Domácí
1. 2. 2011 16:52
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

K šestnácti měsícům vězení odsoudila soudkyně v anglickém městě Burnley osmadvacetiletou českou občanku za fingovaný sňatek. Před vězením ji nezachránilo ani to, že je těhotná. Píší o tom britské bulvární deníky.

Odsouzená Naděžda M. z Manchesteru byla zatčena před pěti měsíci kvůli fingovanému sňatku v květnu 2009 s jedenačtyřicetiletým Nigerijcem Olarotimim Ojugbelem, kterému již propadlo vízum a hledal způsob, jak zůstat v Británii. Podle soudu dostala za fingovaný sňatek peníze.

Občané zemí Evropské unie, k nimž v roce 2004 přibylo osm středoevropských a východoevropských států, mohou v Británii žít bez povolení a tato výhoda se vztahuje i na jejich manželské partnery.

Imigrace se po propuknutí ekonomické krize stala v Británii ožehavým politickým problémem a je oblíbeným tématem britských bulvárních deníků.

Odsouzená, která již má dvě děti a po zatčení nebyla ve vazbě, krátce po zahájení trestního stíhání otěhotněla se svým stálým přítelem, uvedly britské listy. Její obhájce žádal podmíněný trest, protože její první těhotenství bylo rizikové.

Nicméně soudkyně Beverley Luntová tento argument odmítla s tím, že žena otěhotněla až po zahájení trestního stíhání. "Rozhodla jste se otěhotnět v době vašeho zatčení nebo krátce poté," prohlásila soudkyně. "Hrála jste v tomto podvodu klíčovou úlohu."

Ojugbele byl již dříve odsouzen na 21 měsíců. Vzali se v kostele v Accringtonu v hrabství Lancashire, kde policie vyšetřuje více fingovaných sňatků, údajně hlavně mezi občankami České republiky a Nigerijci.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Dominik Feri, 22. dubna 2024

Státní zástupkyně obžalovala Feriho z dalšího znásilnění

Domácí
14. 1. 2026
Požár bytu v Českých Budějovicích

Při požáru bytu v Budějovicích zemřel muž, další žena je popálená

Domácí
14. 1. 2026
Poslanecká sněmovna

Sněmovna se k hlasování o důvěře vládě ještě nedostala. Poslanci sváděli přestřelky

Domácí
14. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ