Sedmiletý chlapec si nasadil policejní pouta, nešla mu sundat

Domácí
20. 3. 2012 15:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Sedmiletý chlapec z bavorského Freyungu na vlastní kůži poznal pevné sevření českých policejních pout, jejichž jednu část našel v lese a hned si je také nasadil. Ruku se mu ale vysoukat nepodařilo. Když mu zmodralo pravé zápěstí, odvedla ho matka na policejní stanici příhraniční obce. Muži zákona ho nechtěného "náramku" zbavili.

Když ustaraná maminka přišla se synkem v okovech, vyzkoušeli policisté nejdřív všechny klíče, které měli od svých pout. Neúspěšně. Na řadu tak přišly hrubší prostředky.

"S pomocí pilky na železo se policisté vzdorujícímu poutu dostali na kobylku. Rozřezali ramínko, zatímco statečný chlapec bez naříkání a mlčky držel svou už odřenou ruku," uvádí se v policejním prohlášení.

Zneškodněná želízka si malý nenechavec mohl odnést na památku, aby mu připomínala, že ona zkušenost z raného věku s pouty na rukou bohatě stačila.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Bývalý dominikánský klášter. Město objekt zrekonstruuje pro potřeby základní umělecké školy, oprava bude trvat dva roky.

Přestavba dominikánského kláštera v Chebu začíná, potrvá dva roky

Domácí
1. 3. 2026
ilustrační foto

Do ulic Opavy se vracejí sdílená kola, prvních 15 minut jízdy bude zdarma

Domácí
1. 3. 2026
ilustrační obrázek

Regulovaná vs. neregulovaná cena? Dvě třetiny domácností v tom mají zmatek

Domácí
1. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ