Žalobci zatím oznámení na Bushe podávat nebudou

Domácí
1. 6. 2007 13:07
bez popisku 11384
bez popisku 11384

Policie nebude prověřovat oznámení na prezidenta Spojených států George Bushe kvůli údajnému porušení zákona na ochranu míru. "Toto podání, které je nazváno jako trestní oznámení, se bez dalšího odkládá, nebudeme je předávat policii," řekla náměstkyně městského státního zástupce Marcela Kratochvílová.

Žalobci po vyhodnocení podnětu dospěli k závěru, že z hlediska jeho obsahu nejde o trestní oznámení. "Žádné skutečnosti nenasvědčují tomu, že by byl spáchán trestný čin," zdůraznila Kratochvílová.

Oznámení podala fyzická osoba. Autor v něm podle serveru nova.cz žádal, aby policie v souvislosti s Bushovou návštěvou Prahy ve dnech 4. a 5. června začala prověřovat podezření z trestného činu propagace a podněcování k válce.

"Důvodně podezírám jmenovaného a členy jeho spolčení z rozpoutání války v Iráku, která je vedena v rozporu s mezinárodním právem a kde je mezinárodní právo dosud porušováno," uvedl podle serveru autor trestního oznámení. Bush se podle něj "svou veřejnou proklamací války a jejím vedením" provinil proti preambuli zákona na ochranu míru.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Tři stovky koz a bezzubé úřady: noční můra jedné moravské vesnice

Domácí
7. 5. 2026
ilustrační obrázek

Luňáci, výři i sova pálená: stát zabavil desítky vzácných ptáků z problematického zvěřince

Domácí
7. 5. 2026
Náčelník Generálního štábu AČR Karel Řehka (vpravo) při slavnostním jmenování příslušníků Armády ČR do hodnosti plukovníka a udělení čestných odznaků AČR Za zásluhy

Česká armáda povýšila 20 plukovníků, ocenila i hrdinu ze železniční nehody

Domácí
7. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ