Zátah na ilegální pracovníky. Šedesát jich kontrolou neprošlo

Domácí
7. 9. 2017 09:15
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policisté a pracovníci inspektorátu práce odhalili v jedné společnosti na Prachaticku šest desítek ilegálně zaměstnaných cizinců. Většinou šlo o Ukrajince. Cizinecká policie s nimi zahájila správní řízení o případném vyhoštění. Policisté o události informovali na svém webu.

"Jeden cizinec se policistům při kontrole prokázal padělkem dokladu totožnosti Rumunska. Je proto trestně stíhán pro podezření z přečinu padělání a pozměňování veřejné listiny, zároveň bude pravděpodobně rozhodnuto o jeho vyhoštění z území členských států schengenského prostoru," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kontrola podle něj prověřila ve společnosti na Prachaticku dvě stovky zaměstnanců. Zhruba 80 z nich pocházelo z ciziny. Kromě Ukrajinců šlo například o Slováky, Mongoly nebo Rakušany.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Švancara Petr

Další čtení

akát

Akát je pohroma. Z národního parku ho chtějí dostat třicet let. A neúspěšně

Domácí
Aktualizováno: 22. 3. 2026 23:38
ilustrační obrázek

Macinka uklidňuje: Rusko u stolu EU nesedělo, jen poslouchalo po telefonu

Domácí
22. 3. 2026
ilustrační obrázek

Hnojiva zdražila až o třetinu. Zemědělci varují před dopady na úrodu

Domácí
22. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ