Rozhovor TÝDNE
Místo nemocnice bude muset stačit sanitka na náměstí

28.01.2019 05:43 Rozhovor

Češi si zvykli na vysoký standard zdravotní péče. Jenže tomu je konec. Kvůli podfinancování systému a neschopnosti politiků během dalších let dojde k zavírání nemocnic, dostupnost péče bude nutné zajistit jinak.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Václav Paternik (9 hlasů) 28.01.2019 10:46

  To co naloupili bolševici za 40 let je jen zrnko proti prasárnám...

 • Jeroným Pražský jr (7 hlasů) 28.01.2019 09:07

  Špičkové lékařství stojí neskutečné peníze. Jako jedna z mála zemí na...

 • Jeroným Pražský jr (7 hlasů) 28.01.2019 09:27

  Jste hlupák.

 • Jeroným Pražský jr (7 hlasů) 28.01.2019 08:47

  Debilní kecy o selském rozumu. Prosťáčci jako vy mají vždy pocit, že...

 • - - (6 hlasů) 28.01.2019 08:26

  Vždyť ani snad o nic nejde,máme banány,můžeme cestovat kam chceme a...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ten chlap něco bere!!!
Nedobře nastavený systém vzdělávání. Úplatky už na lékařskou fakultu pro přijetí.. no hnus!
Doktůrci chtějí mít milión za rok po atestaci! Studium je za nejméně peněz z EU..
Taková "Zubařina" je atraktivní, ale mladejm dentistům se moc nechtějí podepisovat smlouvy s pojišťovnami, raději makají na sebe a pane div se-funguje to pro horních 10tisíc, našinec je rád, že má umělej chrup v důchodu, protože jinak by jej to položilo do osobního bankrotu!!!!
Politici ať se jdou vyfotit! Teď mají všichni spalničky...boží mlýny zasáhly..

0 hlasů

Kdo to řekl, že každý národ má vládu jakou si zaslouží?
Chyba je pouze v nás. Proč se divíme, že zloději kradou, že sliby se slibují a my máme radost, že dnešní politická reprezentace hájí zájmy, ale především své, že poslanci pracují pro spoluobčany, především rodinné.
Zkuste poslamcům snížit plat na státní průměr, když je jejich hlavní motyvací služba lidu a jsme bez parlamentu, o sněmovně ani nemluvím.

1 hlas

Bures vas nakrmi ... pesticidy moc chutnaji ... a pak vyleci,.. mozna, ..
a pak vas bude mnozit ve svych pestirnach repromediciny ... )))
jen platte .. ))
ve svym zajmu ..)

1 hlas

Woe od příštího roku měla být u nís většina pasticitů zakázana, jenže všude v EU se mají dál používat, tak se to zrušilo.

0 hlasů

Tak asi zase oprášíme i pojízdné prodejny potravin. Čest!

0 hlasů

No dost lidí po vesnicích kde neviditelná ruka trhu Klause zlividovala prodejny LSD Jednota, by ty staré RTáky uvítali(zejména důchody co nemají auta na dojíždění do supermarketů).

1 hlas

jak je videt,deda nechape,ze se jeho obor meni s technologii.uz neni nutne stravit tolik casu ve spitalech.takovou operaci kyly je mozno zaridit dneska pres den.byvalo to na 14-21 dni ve spitale.pokrok.

0 hlasů

Doktoři utíkají za lepšími platy na západ a není se čemu divit. Jenže jsme v Čechách a hladina výdělků je hodně nízká a není to vinou občanů, ale politiků. Pokud se začnou chovat všichni občané jako doktoři a začnou utíkat za lepšími platy na západ, pak tu nikdo nezbude, jen plno politiků a nikdo víc.

1 hlas

Šestileté studium medicíny a pak ještě počáteční praxe stojí stát obrovské peníze. Kdo by chtěl hned po studiu jít pracovat do ciziny, tak ať za studia alespoň zčásti zaplatí.

3 hlasy

Pane Machu Františku Vy tak všechno víte, můžu se Vás zeptat z kterého nástupiště jede vlak do Třemošnice? Děkuji za informaci.:-)
P.S. Přeji pevné zdraví.

0 hlasů

Když nemáte co sdělit, neotravujte.

5 hlasů

Že to píšeš zrovna ty!

0 hlasů

Doktoři utíkají za lepšími platy na západ a není se čemu divit. Jenže jsme v Čechách a hladina výdělků je hodně nízká a není to vinou občanů, ale politiků. Pokud se začnou chovat všichni občané jako doktoři a začnou utíkat za lepšími platy na západ, pak tu nikdo nezbude, jen plno politiků a nikdo víc.

1 hlas

Stát dává do zdravotnictví mnohem méně než na západ od nás, zejména za důchodce a děti, kteří tvoří mezi pacienty většinu.Babiš měl za tyto pojištěnce přidat, namísto slev důchodcům na vlaky a autobusy - zdravotní péči potřebují víc.

1 hlas

Další vydírání občanů je tu. Tak by taky měli říci občanům páni z Lékařské komory proč zlikvidovali Čínskou medicínu u nás, když se tak dobře rozvíjela a lidé si uvědomili, že jde léčit za mnohem levněji a lépe. V jednom mají pravdu, je potřeba zrušit nemocnice a lékaře z nich poslat tam kde chybí. Taky by měli vysvětlit proč v Praze je 5 x více lékařů na 1000 občanů než jinde v republice. Dnes Hipokrates pláče nad lékaři, oni skládají slib či přísahu, ale jen na oko, řídit se tím nemíní, je tu obrovský obchod s nemocí a to je třeba využít, to že pacient nebude léčen tak jak potřebuje je vedlejší. Vím o čem mluvím, je to děsivé . Za Komunistů nebyli léky, ale doktoři se většinou chovali jako doktoři, ale dnes se chovají jako supi.

3 hlasy

Drazí přátelé,domnívám se,že se tady rozčilujete naprosto zbytečně. Takže hlavně hodně zdraví a šoupat nohama :-)

2 hlasy

ZRUŠTŠE POJIŠTOVNY A NECHTE JEDNU NEBO DVĚ !!!!!!PROPUSTTE NADBYTEČNÉ A NESCHOPNÉ UŘEDNÍKY VE VŠECH NEMOCNICÍCH : SNÍŽTE STAV NAŠICH UŘEDNÍKU NA VŠECH MINISTERSTVECH ZRUŠTE KRAJE! KDYŽ JE SNIŽIME NA UROVĚN NĚMECKA ,NEBO USA A MÁME NEJMÉNĚ 200 MILIARD NA VÍC !!! NEJEN ZA UŠETŘENE MZDY ,SLUŽEBNÍ AUTA ALE I PRONÁJEM BUDOV ATD !!!

3 hlasy

Upřímně řečeno, ten standard není až zase tak vysoký, jak si po desetiletí namlouváme, ale všichni jsme po válce vyrůstali a denně slyšeli o tom "nejlepším, bezplatném školství" a "nejlepším bezplatném zdravotnictví". A tak ti jednodušší z nás tomu nakonec uvěřili a tradují to dále.

5 hlasů

Woe emigrante, tak proto jsi se na stará kolena vrátil do Česka, aby si něco málo urval z toho bezplatného zdravotnictví, na které by jsi za kopečkama neměl?

2 hlasy

Profesor Pafko má s tou sanitou na náměstí v dojezdové vzdálenosti od kvalitního špitálu pravdu. Kdejaké město i městečko chce mít nemocnici. Tím se peníze rozmělní mezi různá zařízení s občas pochybnou kvalitou léčby, protože dobří doktoři stejně odcházejí do zařízení vyššího typu (stejně všichni pacienti nakonec chtějí k panu primáři minimálně do krajské, nejlépe však fakultní nemocnice).

5 hlasů

Mnozí potřební pacienti by byli nakonec rádi i za tu sanitku na náměstí. Proč se vláčet 40-50 km do okresní nemocnice, abyste se dozvěděli, že ordinace má zavřeno a že máte přijít zítra...?

2 hlasy

To co naloupili bolševici za 40 let je jen zrnko proti prasárnám havloidních velkotunelářů s hubama plnejch demokracie a strašením vším možným i nemožným. Listopad 89 byl jen další vejmrd s obyčejnými lidmi. Tak se dneska nikdo ničemu nemůže snad ani divit. Raději nám napište kolik různejch ředitelů nemocnic je do dneška zavřenejch za předražený nákupy. Levnější bude, když uzákoníte eutanazii a budete dál rozkrádat úplně všechno.

9 hlasů

Tak bolševici nejenom loupili, oni i vraždili, věznili, ničili životy lidí a zprasili životy nám všem totalitní nesvobodou. Vám tohle vše evidentně vyhovovalo.....

6 hlasů

Kterienos, za těch 30 let neviditelné zlodějské ruky trhu pana profesora, umrzlo,uhořelo, bylo umláceno nebo bylo upáleno o mnohem více bezdomáčů než popravil bolševický režim v 50.letech. A další tisice lidí v tom podivném českém tržním kapitalismu skončili v Čunkových obecních pastouškách nebo ubytovnách. A nebyli to jen ti, co nechtějí hákovat.

2 hlasy

No jen to zkoušej obhajovat rudochu. Fakt silné argumenty, i bezdomovci by se smíchy potrhali.

5 hlasů

jr.si asi ňufňul jinak to nevidím

1 hlas

České zdravotnictví si může pomoci samo, když vezme cisternu a zajede do Opatije pro mořskou vodu a začne ji prodávat 70 %ní v částce 100 Kč za 1 dcl, jak to praktikují české,téměř socialistické lékárny. Pokud to někdo spočítá, tak jde o zisk mnoha mld za 1 cisternu

3 hlasy

Špičkové lékařství stojí neskutečné peníze. Jako jedna z mála zemí na světě máme stále "bezplatné" zdravotnictví na vrcholné světové úrovni, hrazené ze zdravotního pojištění. Nároky na nové postupy, lékařské přístroje, léky se neustále zvyšují a prodražují. Pokud chceme tento prospěšný stav zachovat, musíme akceptovat i náklady s tím spojené. Bláboly místních prosťáčků o černých dírách a selských rozumech jen dokumentují povrchnost nevzdělaných. Mohu je ujistit, že ke sklonku jejich života budou 100% potřebovat služeb našeho zdravotnictví a pak budou mít možnost se zastydět nad svými dnešními komentáři.

7 hlasů

preplaceni v podstate instalateri jsou doktori.nic nestvorili,jako treba buh nebo inzenyri.a jelikoz jsme v Cechach,meli by se nasi lekari starat o nase nemoci a ne o exoticke ashkenazi,sefardicke a mizrahi vrozene nemoci afro-aziatu,ktere ted leci a zkoumaji za nase penize.to at si delaji v zidostane.nebo dokonce o eboly atd.

0 hlasů

To je ale pouze jen část pravdy. V okamžiku, kdy to zdravotnictví začneš potřebovat, tak zjistíš, že ty černé díry jsou reálné a že o zdraví pacientů vůbec nejde...

3 hlasy

Jsme v Čechách. Peníze se ztrácejí na všech možných místech, která jsou pod nedostatečnou kontrolou. Ale tvrdit, že o zdraví pacientů ve zdravotnictví vůbec nejde je pod čarou hlouposti.

4 hlasy

Bohužel má Henex pravdu. To,co dostáváme je v nejlepším případě udržující léčba,o nových metodách nemůže být ani řeč.Kupříkladu rakovina,o nové metodě nemůže být řeč,ač má nejlepší výsledky,i větší procento úplného vyléčení.Tudíž by člověk ještě mohl být xchopen práce a něco do rozpočtu vrátit.Pokud přežije chemoterapii a ozařování,končí v nejlepším případě v důchodu.

1 hlas

Pod čarou čí hlouposti...?
Mám své zkušenosti nejen jako pacient. Vygůgluj si, co znamená HENEX. Když se dostaneš pod povrch systému, tak je to hnus, pacienti jsou pouze prostředkem k získání peněz. Spousta naprosto nemorálních lidí a špatný systém. Stačí vlézt do jakékoliv čekárny a hned je vidět, pro koho ten který lékař pracuje, pacient to rozhodně není. Čest všem, kteří nepodlehli hamounění a pracují alespoň troch pro lidi. Tvá naivita je komická...

5 hlasů

Takže když má lékař na chodbě plakát nějaké farmaceutické společnosti, je to hned mizerný doktor? Mají podle tebe žrát trávu a pracovat zadarmo? A v odděleních nemocnic kde o tohle vůbec nejde, jsou také samí nemorální lidé?
Je mi srdečně jedno co znamená Henex. Psát kraviny může evidentně kdokoliv.

5 hlasů

Skoro to vypadá, že k té nenažrané sebrance patříš... Debata postrádá smysl, přežij to naše skvělé zdravotnictví ve zdraví...
Jen tak na okraj:
Nedávno mého kamaráda poslala zubařka k hygienistce, aby si za nemalé peníze nechal odstranit zubní kámen. Druhý den mu ty vyčištěné zuby všechny vytrhala, že jsou postiženy paradentózou. Za dočasnou protézu zaplatil 4 tisíce, moc si nepokousá, špatně drží...

3 hlasy

Pražský ty jsi asi velice vzdělaný trouba z Práglu a všemu rozumíš jako kulovému h------.

1 hlas

Done Debilio Inkognito když už tady čteš to blábolení prosťáčků (zřejmě jsi sežral Šalamounovo lejno), tak by jsi tady taky mohl napsat kolik se těch peněz vybraných od pojištěnců rozkrade v předražených nákupech lékařských přístrojů, léků a služeb, přes několik prostředníků. Každý rok je zahajováno několik trestních stíháních proti bílé mafii za zlodějny. O tom ale ten mastičkář Venci flakašky nepíše, tak že je to určitě chucpe!

4 hlasy

Jo, on by dotyčný rozumbrada asi čuměl, kdyby ho doktor začal léčit podle jakéhosi "selského rozumu" (opravdu pitomý výraz prosťáčků, jak správně píšete) a ne podle současné lékařské vědy. Ale, na druhou stranu, občas vidím ve špitálech docela podivnou organizaci a produktivitu práce.

4 hlasy

Ano, tak nějak to je. Jenže nemalým problémem v Českém zdravotnictví je zlodějna a vím o čem píši, vlastní zkušenost ze stáže na vnitřním auditu v období obhajování akreditace dané pražské nemocnice. Dle mého odhadu mizí z rozpočtu + - 35 možná i 40%.

4 hlasy

Nejedná se o třeba poplašnou zprávu !!!

0 hlasů

Vždyť ani snad o nic nejde,máme banány,můžeme cestovat kam chceme a hlavně máme tu slavnou demokracii tak nevím proč nebýt všichni spokojeni.Stát řídí slota vymýšlečů a tak se není čemu divit,že to tady takto funguje a výmýšlečům opravdu chybí selský rozum.

6 hlasů

Ono se jistě dá leccos změnit,tak nemudruj a protestuj tam,kde tě bude slyšet.Nadáváním na diskuzích se nic nezmění.

1 hlas

Debilní kecy o selském rozumu. Prosťáčci jako vy mají vždy pocit, že všemu rozumí nejlépe, že za bolševika bylo vše zařízeno a demokracie je zbytečnost, protože pán necestuje.

7 hlasů

Budu cestovat k tobě a kopnu tě do koul-.

0 hlasů

Kupte si banán, ať si užijete výhod demokracie, než vás klepne pepka.

5 hlasů

Tvá sebereflexe je úžasná.

1 hlas

Nenazrany vychcandira. 350 miliard ročně je nic ? Rekne, ze nebral uplatky ?

5 hlasů

Jste hlupák.

7 hlasů

Ty k hlupákům máš daleko ty jsi debil.

1 hlas

Ty k hlupákům máš daleko ty jsi debil.

1 hlas

Ty k hlupákům máš daleko ty jsi debil.

0 hlasů

Vedení státu se opírá o předpisy a jen ve velmi malé míře o rozvojové impulzy a aktivity. Je potřeba nejen debyrokratizovat, ale také prosazovat nutné strukturální změny a nové šance. To potřebuje i novou vzdělanost. Také pro zdravotnictví jen bilanční přístup nestačí. Efektivní řízení kvality, produktivity a organizace práce rozšíří naše možnosti i přes tu relativnost zdravotního stavu.

1 hlas

Tož jisté je, že zdravotnictví byla vždy obrovská "černá díra" na peníze... A co sa děje..? Nic, Rath, Němeček a další sa nám totok smějú...

4 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.