Papoušek z Tisové zemřel zbytečně

Domácí
22. 6. 2007 20:46
bez popisku 13266
bez popisku 13266

Přestože žena z Tisové na Orlickoústecku bránila svého papouška vlastním tělem, nebylo jí to nic platné. Z rukou veterinářů ho chtěla uchránit před smrtící injekcí. Veterináři nyní přiznali, že zemřel zbytečně. Ministr zemědělství Gandalovič se za pochybení přijel omluvit a předal ženě nového papouška.

K TÉMATU: V Tisové začalo vybíjení drůbeže (video)

Žena po příchodu veterinářů křičela a plakala. Svého papouška bránila doslova svým životem, křičela ať raději zabijí ji, ale nebylo jí to nic platné. Veterináři její slova nevyslyšeli a jejímu papouškovi milost neudělili. Papoušek skončil s další drůbeží na "valníku smrti".

Později se ukázalo, že papoušek zemřít nemusel. Žil totiž celou dobu v kleci a s ostatními ptáky tudíž do kontaktu přijít nemohl. Právě těchto ptáků se likvidace v důsledku ptačí chřipky netýká. "Je to velké pochybení. Neprofesionální přístup," přiznali zástupci pardubické veterinární správy. 

Odpoledne přijel za ženou do Tisové ministr zemědělství. "Přijměte prosím moji omluvu," řekl ženě. Omyl vysvětloval plošným postupem veterinářů a jako náhradu předal ženě nové zvíře - korelu.  

Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační fotografie

Lupiči ukradli z muzea Lalique na francouzském venkově šperky za miliony eur

Domácí
6. 7. 2026
Slavnostní bohoslužba k výročí upálení Jana Husa.

Lidé si v Betlémské kapli připomněli 611. výročí upálení mistra Jana Husa

Domácí
6. 7. 2026
Hasiči na Děčínsku zasaují u požáru hotelu ve Vysoké Lípě, před ohněm evakuovali osm lidí.

Po požáru hotelu ve Vysoké Lípě jsou škody za 15 mil.Kč, evakuovali osm lidí

Domácí
6. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ