Prasečí chřipka <span>na Slovensku</span>. Lékaři vyšetřují dva lidi

Domácí
29. 4. 2009 13:22
Jeden z pacientů se nedávno vrátil z Mexika.
Jeden z pacientů se nedávno vrátil z Mexika.

Jeden z pacientů se nedávno vrátil z Mexika.Slovensko prošetřuje dva případy možného nakažení člověka virem prasečí chřipky. Příznaky má jeden pacient z Nitry, který se nedávno vrátil z Mexika. Druhý pacient nemá příznaky onemocnění a nebyl ani v oblasti zasáhnutých chřipkou.

ČTĚTE TAKÉ: V Plzni mají podezření na prasečí chřipku

O vyšetření dvou Slováků dnes informoval hlavní hygienik Ivan Rovný. Na nový typ takzvané mexické chřipky zemřelo v Mexiku víc než 150 lidí. Spojené státy hlásí jednu oběť.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Ondřej Prokop

Pražští radní odvolali Prokopa z dozorčí rady dopravního podniku

Domácí
22. 6. 2026

Soud uložil advokátce a její dceři za zpronevěru peněz klientů sedm a 5,5 roku

Domácí
22. 6. 2026

Dělníci u hlavního nádraží v Brně našli leteckou pumu, stovky evakuovaných

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ