<span>Zelení váhají</span> nad poplatky u lékaře za děti

Domácí
24. 2. 2008 20:19
Martin Bursík, Dana Kuchtová a Martin Stropnický.
Martin Bursík, Dana Kuchtová a Martin Stropnický.

Martin Bursík, Dana Kuchtová a Martin Stropnický.Širší vedení Strany zelených se v neděli postavilo proti privatizaci fakultních nemocnic. Výhrady má také proti tomu, že u lékaře platí poplatky i děti a senioři.

Zdravotní experti strany i poslanecký klub zelených se podle dnešního usnesení republikové rady mají nyní vyhodnocením poplatků zabývat. Po jednání širšího vedení zelených to řekla mluvčí strany Eva Rolečková.

"U toho, jakým způsobem má být provedena transformace univerzitních nemocnic na akciové společnosti, vidíme obrovská rizika, která nebyla dostatečně zohledněna," řekl po jednání místopředseda strany a ministr školství Ondřej Liška. Na toto téma prý chce příští týden znovu jednat s ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem (ODS).

Výhrady k plánům ministerstva na převody univerzitních nemocnic na akciové společnosti mají i lidovci. KDU-ČSL chce také v koalici jednat o zrušení poplatků u novorozenců. Koalice původně plánovala, že systém poplatků vyhodnotí po půl roce fungování.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Plzeň ožije francouzskou kulturou na festivalu Bonjour Plzeň

Domácí
1. 11. 2025

Pošta vydala známky s Kubišovou, byly dopředu vyprodané

Domácí
1. 11. 2025

Majitele kola opuštěného v lese na Jesenicku našli policisté v Polsku

Domácí
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ