Zeman málem zažil záchvat. Drama ve výtahu

Domácí
28. 2. 2014 12:25
Prezident Zeman poskytl na Pražském hradě rozhovor novinářům.
Prezident Zeman poskytl na Pražském hradě rozhovor novinářům.

Prezident Miloš Zeman trénoval ve štrasburském výtahu na olympiádu. Řekl to v rozhovoru s novináři, když vzpomínal na středeční uvíznutí v budově Evropského parlamentu, kvůli němuž prý musel překonat asi metrovou překážku. Celá událost byla údajně o to dramatičtější, že hrozilo, že jeden z členů doprovodu dostane klaustrofobický záchvat.

Zeman ve středu poprvé vystoupil před europoslanci a jeho jinak poměrně hladkou návštěvu přibrzdila porucha výtahu. "Možná, že jste si všimli, že jsme uvázli na čtvrt hodiny ve výtahu. No tak musel jsem přelézt překážku, která byla vysoká asi jeden metr, protože ten výtah se zastavil v mezipatře, tak vám sděluji, že tuto překážku jsem přelezl, takže příště se přihlásím na další olympiádu, protože jsem vlastně už teď na ni tak trochu trénoval," zavzpomínal na událost.

Po skončení rozhovoru poznamenal, že situaci zkomplikovala klaustrofobie jednoho člena doprovodu, kterému se prý začalo dělat nevolno. "Takže kdybychom v tom výtahu zůstali ještě dalších pět minut, tak jsem poprvé v životě zažil klaustrofobický záchvat," řekl s tím, že nikdy v životě nebyl čtvrt hodiny ve výtahu, natož v budově Evropského parlamentu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Vondrouš Roman

Další čtení

ilustrační foto

Češi pijí méně alkoholu. Klesající spotřeba mění trh s lihovinami.

Domácí
2. 8. 2026
Pohled na barokní terasy v zahradě zámku Zákupy. Liberecký kraj přispěje deseti miliony korun na přípravu projektu obnovy cenných barokních teras.

Cenné barokní terasy v Zákupech čeká první krok k rekonstrukci

Domácí
2. 8. 2026
ilustrační obrázek

Staré občanské průkazy končí. Kdo si musí doklad ihned vyměnit a jak to zvládnout?

Domácí
2. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ