Zemřela Dagmar Burešová, první dáma české justice

Domácí
2. 7. 2018 10:53
Dagmar Burešová.
Dagmar Burešová.

O víkendu zemřela první ministryně spravedlnosti po listopadu 1989 a někdejší předsedkyně České národní rady z počátku 90. let Dagmar Burešová. Na svém twitterovém účtu to oznámila Česká advokátní komora. Obhájkyni disidentů z doby totality, jež se po svém politickém angažmá vrátila k advokacii, bylo 88 let.

Burešová po roce 1969 obhajovala více než sto lidí, kteří byli jako nepohodlní režimu vyhazováni z práce nebo jinak perzekvováni. Zastupovala takto spisovatele Milana Kunderu, publicistu a polistopadového kancléře prezidenta republiky Ivana Medka či matku Jana Palacha.

"O víkendu odešla do právnického nebe první dáma české justice JUDr. Dagmar Burešová. Výjimečná advokátka, první porevoluční ministryně spravedlnosti, předsedkyně České národní rady... Čest její památce!" uvedla na Twitteru advokátní komora.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Stroje zbouraly dům v ostravské osadě Bedřiška, její podporovatelé protestovali

Domácí
8. 12. 2025
ilustrační fotografie

Záchranná služba bude mít další výjezdovou základnu v Náchodě a Jaroměři

Domácí
8. 12. 2025
Slavnostní podpis objednávky na výrobu prvních dvou vrtulníků S-70M Firehawk rodiny Black Hawk zástupci společností Česká letecká servisní a Sikorsky Aircraft Corporation, 8. prosince 2025, Rezidence velvyslance USA, Praha. Na snímku zleva generální ředitel společnosti PZL Mielec Janusz Zakrecki a generální ředitelka společnosti Česká letecká servisní a.s. Monika Kowalczyková pózují po podpisu smlouvy.

ČR získá vrtulníky Firehawk jako první v Evropě, využívané budou i mezinárodně

Domácí
8. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV