Marian Vojtko zavzpomínal na své začátky: S velkým pupkem jsem zpíval folklor

Relax
16. 2. 2018 17:00
Marian Vojtko byl společně s Natálií Grossovou a Františkem Janečkem hostem INSTINKTŮ Jaromíra Soukupa.
Marian Vojtko byl společně s Natálií Grossovou a Františkem Janečkem hostem INSTINKTŮ Jaromíra Soukupa.

To, že Marian Vojtko (44) je původem operní pěvec, není tajemství. Jen málokdo už však ví, že deset let tančil ve folklorním souboru, kde nabíral zkušenosti pro budoucí práci v muzikálu.

"Pamatuji si, že jsem měl velký pupek a s valaškou jsem tam tančil a pěvecky vyplňoval folklorními kousky ty části, kdy se kluci a holky převlíkali. Pak si mě všimli a začal jsem chodit na housle. Ty mě ale nebavily, a dokonce jsem je myslím i rozbil, tak mě dali na zpěv, což mi vyhovovalo víc, protože jsem už s sebou nosil jenom noty," zavzpomínal se smíchem na své začátky zpěvák.

Dnes patří ke stálicím českého muzikálu. Vystupoval v Draculovi, Bídnících, Fantomovi opery nebo třeba Monte Christovi. Nyní ho můžeme vidět spolu s Natálkou Grossovou v Plesu upírů. Zajímavé je, že Marian ve většině rolí šermuje. Náhoda?

"Šerm jsem nikdy nedělal, ale samozřejmě jako každý kluk jsem chtěl mít nějaký meč nebo kord, kterým bych někoho po vzoru filmových hrdinů propíchl, tak se mi to nakonec splnilo," prozradil svůj sen v INSTINKTECH Jaromíra Soukupa.

Autor: - red -Foto: TV Barrandov , Robert Starý

Další čtení

Steel Hunters začíná novou sezónu a přidá zdarma Battle Pass

Relax
29. 4. 2025

Soutěž o vstupenky na muzikál Jakoubek

Relax
28. 4. 2025

Nová perspektiva: Návrhářka Kladošová vytvořila dílo inspirované speciální edicí zařízení VEEV ONE

Relax
29. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ