Divadelní svět uvede kontroverzní hru, budou protesty

Kultura
26. 5. 2018 13:45
Divadlo Reduta v Brně.
Divadlo Reduta v Brně.

Festival Divadelní svět Brno pokračuje očekávanou inscenací Naše násilí a vaše násilí, jež provokativně pohlíží na současnou Evropu. Představení chorvatského režiséra Olivera Frljiče předem odsoudila katolická církev a někteří politici, na Zelném trhu se odpoledne odehraje několik protestních akcí. Na dění dohlédne policie.

Frljič patří k respektovaným evropským režisérům, jeho inscenace ale často vyvolávají širší veřejnou debatu o ožehavých otázkách, anebo přímo způsobují skandály. Kritické reakce části brněnské veřejnosti vyvolala zejména fotografie z představení, na které postava Ježíše znásilňuje muslimskou ženu.

Festival Divadelní svět v sobotu nabídne i řadu dalších představení, třeba od hostů z Poznaně či Budapešti. Pozdě večer v Redutě zájemci zhlédnou festivalovou inscenaci Jiřího Bartovance Obrys, která je autorským komentářem k mezním událostem ovlivňujícím směřování společnosti.

Tématem letošního ročníku Divadelního světa je svoboda a její křehkost. Skončí 30. května.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Šálek Václav

Další čtení

Lynchova výstava v pražském centru DOX začne v červnu, původně to měl být duben

Kultura
18. 4. 2025

V Brně vystavují dílo Rathouského, určil podobu knižních edic i pražského metra

Kultura
17. 4. 2025
Mahmoud Ajjour, devítiletý chlapec, jehož fotka se stala snímkem roku

Snímkem roku World Press Photo je fotka palestinského chlapce bez rukou

Kultura
17. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ