Divadlo Lampion uvede hru o dobrodružství malých cestovatelek

Kultura
5. 3. 2018 19:40
Divadlo Lampion uvede hru Putování za snem. Snímek ze zkoušky.
Divadlo Lampion uvede hru Putování za snem. Snímek ze zkoušky.

Kladenské Divadlo Lampion uvede jako třetí premiéru této sezony loutkovou hru Putování za snem. Jde o kolektivní dílo, které vzniklo v režii Vladimíra Nováka, jenž se podílel i na scénáři. Premiérové představení bude v sobotu, sdělila mluvčí kladenského divadla Linda Luptáková.

Hra vypráví o dobrodružstvích a snech dvou malých cestovatelek a jednoho dospělého člověka, kteří putují spolu se svým kamarádem, velbloudem na čtyřech kolech. Vydávají se na dlouhou cestu k tajemným zákoutím fantazie, skrytých přání a snů, které jsou viditelné pouze těm, kdo v ně věří.

Nováka k práci na inscenaci přivedla dobrodružství z cest, které podnikal se svými dcerami, ať už po svých nebo starým landroverem. "Vznikl tak výpravný příběh, který je inspirován našimi zážitky, zkušenostmi a častým povídáním o cestování a horách, ale také našimi sny," uvedl režisér. "Každý z nás má totiž nějaký sen. A je-li ten sen tak neodbytný, že vás stále pronásleduje, může se stát, že se jednou probudíte a sen už není snem, ale skutečností," dodal.

Autor: ČTK Foto: , Facebook/DIVADLO LAMPION

Další čtení

ilustrační obrázek

Krumlov ožije divadlem: od Jane Austenové po prehistorické ještěry

Kultura
27. 5. 2026
ilustrační foto

Nový film režiséra Jana Svěráka Pět švestek stojí na výrazném hereckém obsazení

Kultura
26. 5. 2026
ilustrační obrázek

Ostravský festival myslí na duši i tělo: přivítá veterány, hendikepované rappery i psychoterapeuty

Kultura
26. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ