Festival v Polívkově divadle oslaví ženství, krásu a inteligenci

Kultura
1. 3. 2019 22:17
Eliška Balzerová ve hře Můj báječný rozvod.
Eliška Balzerová ve hře Můj báječný rozvod.

Oslavit ženství, krásu, inteligenci a odvahu je cílem březnového festivalu v brněnském Divadle Bolka Polívky. Přehlídka nazvaná Ženy ženám a odvážným mužům nabídne divadelní představení, projekce filmů se silnými ženskými hrdinkami a sérii debat u kulatého stolu věnovaných zajímavým ženám, podnikavosti, ambicím a životnímu stylu, oznámil Michal Adamík z Polívkova divadla.

Jevištní linka festivalu bude po pátečních Scénách z manželského života pokračovat například komedií Můj báječný rozvod s Eliškou Balzerovou a tragikomickým příběhem Madame Rubinstein s Danou Syslovou a Milenou Steinmasslovou.

Pořadatelé připravili také kulatý stůl Popelka, nebo podnikatelka?, kde budou úspěšné ženy vyprávět o příležitostech, ztrátách i vítězstvích v tvůrčích a řídicích pozicích. Účast přislíbila například herečka a diplomatka Magda Vášáryová. Další debata přivede k jednomu stolu návrhářky a stylistky.

Kromě divadelní budovy na Jakubském náměstí se letos festival koná také v Univerzitním kině Scala. Organizátoři vybrali například film Favoritka z prostředí anglického královského dvora, českou komedii Ženy v běhu a uhrančivý thriller Thelma.

Přesný program měsíčního festivalu Ženy ženám a odvážným mužům najdou zájemci zde.

Autor: ČTK Foto: , divadlobolkapolivky.cz

Další čtení

Jaromír Nosek skončil na ulici. Pomoc odmítl i od Obermaierové

Kultura
31. 12. 2025
Taylor Swift, 2008

MTV změnila svět populární hudby, postupem času se přiklonila k reality show

Kultura
31. 12. 2025
Florence and The Machine

Výběr očekávaných kulturních událostí v ČR a ve světě v roce 2026

Kultura
31. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV