Máme demokracii? Ypsilonka se zeptá diváků

Kultura
10. 12. 2012 10:19
Tvůrcům z Ypsilonky prý jde o apel na diváky, aby si uvědomili a pojmenovali to, v čem doopravdy žijí.
Tvůrcům z Ypsilonky prý jde o apel na diváky, aby si uvědomili a pojmenovali to, v čem doopravdy žijí.

Pražské Studio Ypsilon uvede v pondělí premiéru projektu režiséra Braňa Holička nazvaného Demo demokracie. Má vyjít z tradice happeningů této scény 60. a 70. let a podle režiséra Braňa Holička má reflektovat současnou společenskopolitickou situaci.

Projekt vznikl ve spolupráci s dramaturgem Tomášem Jarkovským a herci Daniel Švábem, Petrem Vrškem, Barborou Vyskočilovou, Jakubem Slachem a Petrem Hojerem. Tvůrcům jde o apel na diváky, aby si uvědomili a pojmenovali to, v čem doopravdy žijí. Zda jde o demokracii či spíše jakousi její demoverzi.

Představení nemá řešit politické kauzy či personální změny, ale příznaky ve společnosti. Scénář prý má čtyři stránky, ale pevnou strukturu, i když budou herci většinou improvizovat, čerpat z médií a vycházet z reakcí publika.

Představení Demo demokracie bude prvním počinem projektu Ypsilon na druhou, jakési dceřiné "podznačky" této scény, jíž je Holiček garantem. Nepůjde prý jen o divadlo, ale i o hudbu a výtvarné umění.

Autor: ČTK Foto: studio ypsilon

Další čtení

ilustrační foto

Tisíce studentů dnes shlédly dokument Velký vlastenecký výlet

Kultura
17. 12. 2025

Do užšího výběru na Oscara se dostal snímek Hurikán českého režiséra Sasky

Kultura
16. 12. 2025
ilustrační foto

České ochotnické divadlo v UNESCO? To je prestižní poklona světa, míní odborníci

Kultura
10. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV