Pátý ročník Noci divadel přilákal 45 tisíc návštěvníků

Kultura
21. 11. 2017 18:07
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Pátý ročník Noci divadel, který se uskutečnil v sobotu, přilákal 45 tisíc návštěvníků. Mohli si prohlédnou zhruba 100 divadel a kulturních institucí ve 35 městech ČR. V Praze se zúčastnilo 45 divadel, což je dosud největší číslo za pětiletou historii akce, informovali pořadatelé.

Noc divadel nabídla vedle představení také třeba prohlídky zákulisí. Vstup byl zdarma nebo za symbolickou částku. Akce je součástí evropského projektu European Theatre Night, pořádaného od roku 2008 vždy třetí listopadovou sobotu. Zapojeny jsou také Slovensko, Bulharsko, Srbsko, Chorvatsko, Rakousko a Černá Hora. Česká Noc divadel bývá pravidelně největší.

Šestý ročník v příštím roce připadne na 17. listopadu. "Bude se věnovat 100. výročí založení Československa a připravuje se speciální program, který propojí divadelní svátek české Noci divadel se sousední slovenskou Nocí divadiel," uvedli organizátoři.

Autor: ČTK Foto: , http://www.nocdivadel.cz

Další čtení

ilustrační foto

Křesťanům Popeleční středou začal čtyřicetidenní půst před Velikonocemi

Kultura
18. 2. 2026
ilustrační foto

Zemřel Jim Čert, undergroundový zpěvák proslulý drsnými songy

Kultura
Aktualizováno: 18. 2. 2026 07:25
ilustrační foto

Krátké filmy bojují o Českého lva. Je v nich pes, vlk i znásilnění

Kultura
17. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ