Protest ve Švandově divadle. Minihra Václava Havla

Kultura
25. 4. 2015 09:45
Snímek z divadelního představení aktovek Protest/Rest.
Snímek z divadelního představení aktovek Protest/Rest.

Švandovo divadlo uvede v sobotu večer premiéru hry Václava Havla Protest spolu s aktovkou Rest Marka Hejduka. Režisérem je ředitel této scény Daniel Hrbek, místem představení je podzemní Studio.

Na malé studiové scéně se tak sejdou nejen dvě postavy, ale dialog tu povedou i dvě různé hry a jejich autoři. Obě aktovky od sebe dělí 33 let a spojuje je známá postava spisovatele a disidenta Ferdinanda Vaňka. Toho nejdřív pozve a poté i sám navštíví jeho kolega, s minulým i současným režimem výhodně sžitý spisovatel Staněk. V obou případech vyplyne z jejich setkání nabídka, kterou je těžké přijmout a ještě těžší odmítnout.

Příběh Havlovy minihry se točí okolo podpisu pod protest - petici za propuštění vězněného písničkáře. V té Hejdukově jde o ztrátu pozornosti a dořešení dluhu z minulosti. Jako Vaněk se představí Robert Jašków, Staňka si zahraje Tomáš Pavelka.

Autor: ČTK Foto: , svandovodivadlo.cz, Alena Hrbková

Další čtení

ilustrační foto

Jízda historického parního vlaku připomene návrat československých legionářů

Kultura
7. 11. 2025
ilustrační foto

Planetárium má problémy se vstupenkami. Útočí roboti i podvodníci

Kultura
Aktualizováno: 7. 11. 2025 00:35

Roztržka s vnitřním hlasem je kniha povídek o sto slovech

Kultura
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ