Zlínské a Slovácké divadlo pořádá přehlídku pro kritiky

Kultura
6. 12. 2017 13:00
Snímek z představení divadla Zlín Já, Baťa.
Snímek z představení divadla Zlín Já, Baťa.

Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo z Uherského Hradiště se na divadelní přehlídce Zaráz představí divadelním kritikům. Přehlídka začala v úterý, potrvá do pátku. Každé divadlo uvede čtyři inscenace, sdělila ředitelka vnějších vztahů zlínského divadla Blanka Kovandová.

"Na jihovýchodní Moravu přijelo dvacet kritiků, divadelních publicistů, novinářů i pedagogů a režisérů, které doplnilo 30 vysokoškolských studentů herectví a divadelní produkce," uvedla Kovandová.

Divadla svůj program upravila tak, aby odborníkům v krátkém čase umožnila zhlédnout vybrané inscenace. "Jsme daleko od hlavního města - řada kritiků si rozmýšlí, kam se vydají například na premiéru. My jim touto koncentrovanou nabídkou ušetříme spoustu času," uvedl ředitel zlínského divadla Petr Michálek.

"Za největší bonus považuji to, že se obě divadla najednou setkají s odbornou veřejností. Máme tak možnost ukázat to, co považujeme za nejzajímavější z hlediska poučeného diváka - tedy náročnější kusy. A důležitá jsou i ta následná setkání po představení, kdy si povídáme o divadle na oblasti, jeho funkci i problémech," uvedl ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Zlínské divadlo uvede inscenace Mezi nebem a ženou, Raskolnikov, Já, Baťa a Idiot. V Uherském Hradišti odborníci uvidí hry Zlatý drak, Marvinův pokoj, Platonov- Ztratil Hospodin trpělivost? a Měsíc nad řekou.

Autor: ČTK Foto: , www.divadlozlin.cz/cs

Další čtení

Zemřel Jiří Bartoška

Kultura
8. 5. 2025
ilustrační foto

Šumperk bude hostit gastrofestival Menu světa, nabídne pokrmy pěti kontinentů

Kultura
8. 5. 2025
Slovenský fotograf Robert Vano zahájil jeho autorskou výstavu a současně pokřtil novou knihu, 6. května 2025, Praha.

V Tančícím domě bude do října retrospektivní výstava fotografa Roberta Vana

Kultura
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ