Ten film je takovým tajným hitem. Do české distribuce se vůbec nedostal, jeho projekce na Febiofestu ale byly nabité, stejně jako občasné uvedení v pražském kině Světozor. Na DVD přichází teď k širšímu publiku animovaný Fantastický pan Lišák.
Film je dílem Wese Andersona, známého díky snímkům Život pod vodou či Darjeeling s ručením omezeným. Tentokrát se poprvé vydal do animovaného světa a stvořil na motivy knihy od Roalda Dahla půvabné dílko s lehce absurdní poetikou a dobrodružným příběhem ze zvířecí říše.
Tahle zvířata ale mají hodně daleko do roztomilých plyšových obludek z dětských animovaných filmů. Jsou velmi lidská svým vzhledem i projevem, jaksi lidsky důstojná i lidsky slabošská. Týká se to i hlavní postavy, pana Lišáka, kterého v originálním znění nenapodobitelně namluvil hollywoodský švihák první velikosti George Clooney.
Jeho hrdina rád a důmyslně krade slepice, dokud se mu ale na stopu nedostanou farmáři Boggis, Bunce a Bean a nerozhodnou mu jeho aktivitu zatrhnout. Fantastický pan Lišák si to ale nehodlá nechat líbit a tak s pomocí dalších zvířecích sousedů rozjede důmyslnou protiakci.
Více v okouzlujícím filmu, který právě na DVD vydává společnost Bontonfilm a který budou milovat stejně tak děti jako dospělí - i když dospělí možná ještě o malinko víc.
Foto: Bontonfilm