Film Black Panther už utržil přes miliardu dolarů

Kultura
11. 3. 2018 09:00
Záběr z filmu Black Panther.
Záběr z filmu Black Panther.

Disneyovský megahit Black Panther už na celosvětových tržbách získal více než jednu miliardu dolarů (20,7 miliardy korun), 26 dnů po uvedení do kin.

Dobrodružný snímek, jehož hrdinou je následník trůnu v africké zemi, která má jako jediná na světě k dispozici vzácný kov, je v čele návštěvnosti i v českých kinech. Režíroval ho Ryan Coogler a zahrály si v něm takové hvězdy jako Chadwick Boseman a Michael B. Jordan.

Black Panther je pátým titulem studia Marvel, jehož tržby dosáhly miliardové hranice. Těmi dalšími jsou Avengers, Avengers: Age of Ultron, Iron Man 3 a Captain America: Občanská válka.

Ve Spojených státech film s tržbami 521 milionů dolarů předčil Temného rytíře a po Avengers se stal superhrdinou všech dob číslo dvě, napsala agentura AP.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ZUMA/Marvel Studios

Další čtení

Smetanova Má vlast v podání Rozhlasových symfoniků otevřela Pražské jaro

Kultura
12. 5. 2026
Aidan, soutěžící za Maltu

Vídeň hostí první semifinále soutěže Eurovize, čekají se protesty proti Izraeli

Kultura
12. 5. 2026
Divadelní svět Brno, 22. května 2024

V Brně začne Divadelní svět, potrvá do 24. května, nabídne 90 akcí

Kultura
12. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ