Francouzské filmové ceny César ovládlo drama Timbuktu

Kultura
21. 2. 2015 18:34
Film Timbuktu režiséra Abdara Rahmána Sisaka získalo filmovou cenu César.
Film Timbuktu režiséra Abdara Rahmána Sisaka získalo filmovou cenu César.

Udělování francouzských filmových cen César ovládlo drama Timbuktu, které natočil mauritánský režisér Abdar Rahmán Sisako. Snímek získal cenu pro nejlepší film a zvítězil rovněž v šesti dalších kategoriích.

Třiapadesátiletý Sisako obdržel Césara za nejlepší režii. Jeho snímek, který se odehrává v africkém městě Timbuktu ovládaném islámskými extrémisty, bude v noci na pondělí soupeřit také o amerického Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film.

Čestného Césara získal americký herec Sean Penn, kterého na předávání cen doprovázela herečka Charlize Theronová.


Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Youtube

Další čtení

Havlíčkobrodské muzeum pořádá první ročník Festivalu menšin

Kultura
1. 11. 2025
Tereza Dočkalová

Umělci v Národním divadle převzali Ceny Thálie, Dočkalová už má třetí

Kultura
Aktualizováno: 2. 11. 2025 02:00
Premiéra divadelní prohlídky o životě rodiny Primavesi v originálních prostorách jejich sídla, památkově chráněné Vile Primavesi, 1. listopadu 2025, Olomouc. Podle historických pramenů ji ztvárnil studentský herecký divadlení spolek Kuchmoch. Zleva u stolu sochař Anton Hanak, podnikatel a mecenáš Otto Primavesi a architekt Josef Hoffmann.

Secesní vila Primavesi se při divadelní hře vrátila do doby původních majitelů

Kultura
Aktualizováno: 1. 11. 2025 22:40

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ