Krobot začal v Olomouci natáčet svůj druhý film s názvem Kvarteto

Kultura
25. 7. 2016 21:18
Režisér Miroslav Krobot.
Režisér Miroslav Krobot.

Režisér Miroslav Krobot začal v Olomouci natáčet svůj druhý film. Nese název Kvarteto a zachycuje osudy čtveřice muzikantů. První snímky pořídili filmaři v jednom z bytů v Kosinově ulici nedaleko centra města, v následujících dnech se přemístí i na jiná místa města. Natáčet budou například v legendární hospodě Ponorka, v Klášterním Hradisku nebo v Přemyslovském paláci. 

"Natáčet jsme začali dnes, nejprve natáčíme v bytových prostorách, kde budeme celý tento týden. Poté se přesuneme do ostatních lokalit. V Olomouci budeme natáčet do 28. srpna," uvedl scenárista filmu, olomoucký psycholog Lubomír Smékal, který se podílel i na prvním Krobotově filmu Díra u Hanušovic. Celý film se podle něj bude točit pouze v Olomouci, kromě Hradiska či paláce se budou filmaři v příštích dnech a týdnech pohybovat také v Křížkovského ulici.

Scénář k filmu Kvarteto vznikal už v roce 2013, spolužáci z gymnázia, Krobot se Smékalem, na něm pracovali společně. Jedna z jeho částí vznikala i v době, kdy každý z nich pobýval v různých částech světa - v Thajsku a ve Finsku. Role hospodského se ve snímku ujme Jiří Schmitzer, v dalších rolích se objeví Jaroslav Plesl, Barbora Poláková či Jana Štěpánková.



Svůj první snímek Díra u Hanušovic natáčel divadelní režisér, dramatik a herec Miroslav Krobot v polovině roku 2013, děj tehdy umístil do odlehlé obce Vikantice na Šumpersku. Na severu Olomouckého kraje s ním příběhy lidí z chudé vesnice natáčeli jeho kolegové z pražského Dejvického divadla, v hlavních rolích byli Tatiana Vilhelmová a Ivan Trojan, ve snímku si zahrál i Plesl, David Novotný, Hynek Čermák a Simona Babčáková. Filmové slávy si tehdy užili i obyvatelé obce, kteří ztvárnili štamgasty. Film Kvarteto by se měl od předchozího snímku lišit. "Nebude tam ani jedno sprosté slovo, bude to z městského prostředí a půjde o komorní příběh čtyř lidí. Spojovacích momentů je tam hrozně málo, ale asi zůstane zachovaný způsob psaní dialogů a základní rukopis," řekl již dříve Smékal.

Do Olomouckého kraje míří filmaři v posledních letech poměrně často. Na začátku června se v Olomouci točila například romantická komedie Miluji Tě modře v režii Miloslava Šmídmajera. Kulisy filmařům propůjčilo Vlastivědné muzeum v Olomouci a Univerzita Palackého. V ulicích města tak mohli lidé po dobu natáčení spatřit například herce Oldřicha Vlacha, Miroslava Táborského, Václava Jílka či Ljubu Krbovou. Ještě častěji se objevují filmaři na Šumpersku a Jesenicku. V kraji vznikly například snímky 7 dní hříchu, Alois Nebel či Krásno.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Glück Dalibor, youtube

Další čtení

Nový provozovatel zahájí zkušební provoz letního kina v Olomouci

Kultura
9. 5. 2025

Zemřel Jiří Bartoška

Kultura
8. 5. 2025
ilustrační foto

Šumperk bude hostit gastrofestival Menu světa, nabídne pokrmy pěti kontinentů

Kultura
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ