Ředitelem Národního filmového archivu bude Michal Bregant

Kultura
16. 12. 2011 10:30
Národní filmový archiv.
Národní filmový archiv.

Ministr kultury Jiří Besser jmenoval ředitelem Národního filmového archivu filmového teoretika a historika Michala Breganta, dosavadního šéfa katedry zahraničních studií na FAMU, bývalého šéfredaktora časopisu Iluminace a bývalého děkana FAMU. Stalo se tak na základě doporučení komise v řádně vyhlášeném výběrovém řízení. Bregant se funkce ujme 2. ledna 2012.

Výběrová komise ve složení Helena Uldrichová, Eva Zaoralová, Jan Bernard, Peter Dubecký, Ivo Mathé, Michaela Vojtová a Hana Červenková posuzovala kandidáty předloženou Koncepci rozvoje Národního filmového archivu, úroveň angličtiny na základě odborně připraveného a vyhodnoceného testu a osobního pohovoru.

Při pohovorech byly všem uchazečům položeny stejné dotazy, další byly jednotlivými členy komise pokládány podle toho, co považovali za nejasné nebo neúplné. Po vyslechnutí všech kandidátů, seznámení se s výsledky jazykového testu a rozpravě komise obodovala uchazeče podle předem dohodnutého systému a doporučila jednohlasně ministrovi kultury jmenovat ředitelem Národního filmového archivu právě PhDr. Michala Breganta.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Od prken Národního divadla k rodinnému fenoménu: David vydává singl „BLBOSTI“ a vyzývá Česko ke společné hře

Kultura
13. 3. 2026

Muzeum Českého ráje v Turnově si výstavou připomíná svých 140 let

Kultura
Aktualizováno: 12. 3. 2026 21:08
ilustrační obrázek

Mloci, herectví a animace: podívejte se na ukázku filmu Válka s mloky

Kultura
11. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ