Scorsese natáčí Gangy New Yorku, tentokrát seriál

Kultura
31. 3. 2013 07:30
Martin Scorsese maptřík nejlepším světovým režisérům, na snímku drží cenu BAFTA.
Martin Scorsese maptřík nejlepším světovým režisérům, na snímku drží cenu BAFTA.

Americký režisér Martin Scorsese natočí Gangy New Yorku jako televizní seriál. K převedení svého slavného snímku z roku 2002 do televizní podoby se Scorsese spojil s televizním a filmovým studiem Miramax.

Scorsese natočil film, který si vysloužil celkem deset nominací na Oscara, ovšem neproměnil ani jednu, poté, co si přečetl stejnojmennou knihu spisovatele Herberta Asburyho. "Vždycky jsme si tenhle příběh představovali jako americký epos, a to by se nám nyní mělo podařit plně realizovat," uvedli Scorsese a Miramax ve společném prohlášení.

Scorsese (uprostřed) s herci z filmu Gangy New Yorku Leonardem DiCapriem a Cameron Diazovou."Tahle doba a éra americké historie a dědictví je bohatá na postavy a příběhy, které jsme v dvouhodinovém filmu nemohli plně vytěžit," dodal Scorsese. "Televizní seriál nám dává čas a kreativní svobodu, abychom oživili tento barvitý svět."

Seriál se bude točit nejen kolem událostí obklopujících gangy v New Yorku, ale také v dalších městech, jako je Chicago a New Orleans.

Film Gangy New Yorku, v němž hrál Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diazová či Liam Neeson, vydělal v USA 77,8 milionu dolarů a dalších 116 milionů ve světě.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Soutěž o vstupenky na Roxette

Kultura
27. 10. 2025
Tomáš Netopil

V Obecním domě v Praze se dnes koná první Koncert pro republiku

Kultura
Aktualizováno: 27. 10. 2025 09:15

Velkou cenu poroty festivalu Art*VR získal projekt Méně než 5 g šafránu

Kultura
26. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ