Trojanův Toman dostal nejvíce nominací na slovenskou filmovou cenu

Kultura
25. 2. 2019 14:47
Snímek z filmu Toman.
Snímek z filmu Toman.

Politický thriller Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana dostal nejvíce nominací na slovenskou filmovou cenu Slnko v sieti za minulý rok. Nominace zveřejnila Slovenská filmová a televizní akademie (SFTA). Snímek Toman o muži, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, má nejvíce nominací také na Českého lva.

Film Toman získal od členů SFTA dohromady 14 nominací na slovenskou filmovou cenu, a to i v kategorii nejlepší hraný film.

Dohromady 12 nominací má snímek Tlumočník slovenského tvůrce Martina Šulíka. Hlavní roli si v této slovensko-česko-rakouské svérázné road movie zahrál Jiří Menzel.

"I letos jsme mohli vybírat z kvalitních filmů, což potvrzují i nominace. Ty zároveň potvrdily trend intenzivní spolupráce našich a českých filmových tvůrců, protože většina nominovaných hraných filmů byla natočena v koprodukci," uvedla prezidentka SFTA Wanda Adamíková Hrycová.

Z celkově 29 přihlášených filmů na slovenskou filmovou cenu členové SFTA posunuli do dalšího kola výběru 14 snímků. Ceny budou předány na začátku dubna.

Loni získalo nejvíce slovenských filmových cen drama Čára režiséra Petera Bebjaka o pašeráctví na slovensko-ukrajinské hranici před vstupem Slovenska do schengenského prostoru volného pohybu osob.

Autor: ČTK Foto: , Youtube/Totalfilm.cz

Další čtení

Mohyla míru u Slavkova má novou stálou expozici věnovanou bitvě tří císařů

Kultura
2. 12. 2025

Sofie Kovářová porazila v hitparádě kapelu Mirai, Calina i Ewu Farnou

Kultura
1. 12. 2025
ilustrační foto

Dražba pozoruhodného oboustranného obrazu Čapka vynesla přes 30 milionů

Kultura
30. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV