U tebe nebo u mě? Filmaři promítnou svá díla u sebe doma

Kultura
30. 3. 2013 18:05
Studenti budou své filmy pouštět u sebe doma (ilustrační foto).
Studenti budou své filmy pouštět u sebe doma (ilustrační foto).

Mladí filmaři ze zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB) chtějí prezentovat svá díla netradičním způsobem. Zájemci mohou navštívit byty filmařů, kde uvidí jejich snímky a mohou se s tvůrci a jejich prací více seznámit. Akce nese název U tebe nebo u mě?, který odkazuje na užívanou zkratku názvu univerzity. Festival se bude konat od 29. dubna do 1. května.

Lidé, kteří budou chtít navštívit studenty ateliéru audiovize, se jen ohlásí textovou zprávou. "Pustí vám své filmy s autorským komentářem a vy přitom můžete sedět v autorově gauči. Není lepší způsob, jak nakouknout do světa budoucích režisérů, producentů a kameramanů," uvedla Buvalová.

Do akce se zapojí studenti ve více než deseti bytech. Před budovou fakulty také bude stát festivalový stan, kde se budou promítat filmy. Dopolední projekce jsou určeny pro žáky základních a studenty středních škol a k průvodním akcím festivalu. Připraveny jsou koncerty několika kapel, filmové workshopy či maratony.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

skupina Duran Duran na snímku z 5. listopadu 2022

V pražské O2 areně vystoupí po 14 letech britští Duran Duran

Kultura
24. 6. 2026
Tisková konference k programu Letních shakespearovských slavností 2026

Startují Letní shakespearovské slavnosti. Nabídnou 150 představení a tři premiéry

Kultura
24. 6. 2026
Juliette Binocheová, 17. února 2026

Křišťálový glóbus ve Varech letos převezmou Hoffman, Binocheová a Richardson

Kultura
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ