V Praze začíná finále festivalu outdoorových filmů

Kultura
3. 12. 2018 09:30
Kino Lucerna.
Kino Lucerna.

V pražském kině Lucerna začíná poslední část putovního Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, do čtvrtku bude při něm promítnuto 27 soutěžních filmů. Vítězné filmaře oznámí pořadatelé v pátek na slavnostním ukončení festivalu v Lucerně. Mezi hosty bude nejstarší český maratonec Jiří Soukup, který ještě v 91 letech běhá závod Běchovice-Praha, nebo extrémní sportovkyně Anna Hanuš Kuchařová, která mimo jiné přešla 2000 metrů na úzké pásce, takzvané slackline, ve výšce dvou kilometrů nad mořem v Grand Canyonu.

Do letošního 16. ročníku festivalu bylo vybráno 126 snímků z celkového počtu 1289 přihlášených. V Praze festival nabídne netradiční filmy se sportovní, sociální a ekologickou tématikou. Například francouzský film Sejít z cesty pojednává o účasti mladé ženy na extrémním ultramaratonu na ostrově Reunion. Snímek Vábenie výšok režiséra Pavola Barabáše zase mapuje historii československého expedičního lezení.

"Festival outdoorových filmů si na nic nehraje, ukazuje z 96 až 98 procent to, co se odehraje ve skutečnosti. Radost i tragédie jsou v dokumentech autentické," uvedl ředitel festivalu Jiří Kráčalík.

Ceny festival uděluje za celoživotní dílo a v kategoriích dobrodružných a extrémních sportovních filmů, horolezeckých a horských filmů, dobrodružných vodních sportovních filmů a cestopisných filmů. Více informací je na www.outdoorfilms.cz.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Fotobanka ČTK/Horázný Josef

Další čtení

Ústecké Činoherní studio zapojilo do adaptace Války s mloky dětské sbory

Kultura
19. 3. 2026
ilustrační foto

Nedvědi ožijí! Jejich potomci uspořádají putovní hudební festival

Kultura
19. 3. 2026

Velký knižní čtvrtek dnes přinese na pulty knihkupectví deset novinek

Kultura
19. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ