Do světa třpytivého pozlátka hollywoodské smetánky i gangsterského nočního života New Yorku 30. let se ve svém nejnovějším snímku nazvaném Café Society ponořil populární americký filmař Woody Allen. Letos jeho komedie zahajovala přehlídku v Cannes a zakončila festival v Karlových Varech. Na projekci ji v Praze představila distribuční společnost Bioscop, která ji do českých kin uvede 22. září.
Osmdesátiletý režisér a scenárista Allen neslevuje z pracovního nasazení, když natáčí alespoň jeden titul ročně - na kontě jich má téměř pět desítek. Ve většině z nich se ženatí muži a vdané ženy zaplétají mimo manželství a naivní dívky propadají kouzlu mocných a především bohatých mužů. Inspiraci k poslednímu snímku prý našel ve svém mládí.
"Chtěl jsem udělat filmový román o vztazích uvnitř rodiny a o lásce," řekl Allen časopisu The Hollywood Reporter. Sám namluvil vypravěče.
Hlavní hrdina Bobby ztvárněný Jessem Eisenbergem pochází z Bronxu. Žije s věčně se hašteřícími rodiči a bratrem Benem, který je gangster. Odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat jako poslíček pro strýčka Phila (Steve Carell), který je agentem filmových hvězd. Vstupuje do světa večírků plných celebrit, modelek, playboyů, producentů a politiků. Zamiluje se do strýcovy asistentky Vonnie (Kristen Stewartová). Ta jeho city opětuje, ale nabídku k sňatku odmítá.
Hořkosladký příběh
Zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde se z něj stane impresário. Nakonec se ožení s Veronikou (Blake Livelyová), okouzlující dámou z vyšší společnosti. Jeho život se zdá šťastný, ale jen do chvíle, než se v klubu objeví jeho bývalá láska.
Příběh Café Society je hořkosladký. Postavy pochybují o rozhodnutích, která učinily, jsou často překvapeny, kam se jejich životní cesta ubírá. "Celý život je jen a pouze o volbách a rozhodnutích, která lidé dělají," komentoval to režisér. Kritika ocenila především vizuální stránku snímku, ve kterém velkou roli hraje jazz.